Otázky pro.....

Ford Pro představuje elektrický Transit Custom

>Redakce Redakce
10 května, 2022

Nový E-Transit Custom přichází krátce po zahájení sériové výroby elektrického E-Transitu jako první ze čtyř navazujících plně elektrických užitkových vozů Ford Pro, které mají být představeny do roku 2024. Jeho cílem je stanovit nové měřítko v segmentu jednotunových dodávek v Evropě a usnadnit firmám přechod na elektrifikovaná vozidla.

Plně elektrický nástupce nejprodávanější evropské dodávky je od základu navržen tak, aby se hladce začlenil do ekosystému Ford Pro. E-Transit Custom bude podporován softwarem, nabíjením, servisními a finančními řešeními Ford Pro prostřednictvím jedné komplexní platformy.

Čistě elektrická koncepce umožňuje E-Transitu nabídnout dojezd až 380 km, rychlonabíjení stejnosměrným proudem i zachovanou možnost jízdy s přívěsem. 

Jednou z funkcí vyvinutých na základě podrobných diskusí s provozovateli dodávek je technologie ProPower Onboard, umožňující napájet z vozu elektrické nářadí, osvětlení či jiná zařízení.

Nový model s upravenými proporcemi, sebevědomým postojem a kompletním LED osvětlením nastaví v segmentu dodávek s nosností do jedné tuny novou designovou laťku.

Před nedávnem Ford oznámil, že po zahájení prodeje modelu E-Transit se ikonická rodina vozů Ford Transit rozroste o další čtyři nové elektrické modely. V roce 2023 dorazí zcela nový Transit Custom a víceúčelové Tourneo Custom, o rok později pak bude následovat menší dodávka Transit Courier nové generace a víceúčelové Tourneo Courier.

Elektrický model E-Transit Custom se začne vyrábět ve druhé polovině roku 2023 jako součást nejrozsáhlejší řady Transit Custom, jaká kdy byla evropským zákazníkům nabízena. Další podrobnosti budou zveřejněny v září tohoto roku.

Všechny varianty Transitu Custom bude vyrábět joint venture Ford Otosan ve svém závodě v tureckém Kocaeli, který je evropskou výrobní základnou Transitu. Aby mohl v budoucnu uspokojovat poptávku po elektrifikovaných modelech, investuje Ford Otosan do navyšování kapacit dvě miliardy eur (v přepočtu přibližně 49 mld. Kč)

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit