Naše čtenářka Jana Polívková, Purchasing Coordinator společnosti Abbott Laboratories s.r.o., měla možnost si na podzim vyzkoušet novinku Mercedes-Benz třídy A. Jak si novinka vedla v rukách flotilového manažera?

Společnost Abbott byla založena již v roce 1888 ve Spojených státech amerických. Nyní působí po celém světě v oboru zdravotní péče. Česká pobočka Abbott Laboratories s.r.o. byla založena v roce 1997 a v současné době zaměstnává zhruba 200 pracovníků v odděleních prodeje, marketingu a administrativy. Společnost je zaměřena na výzkum a vývoj nových léků a technologií napomáhajících ochraně zdraví. 

„Ve vozovém parku máme téměř 200 automobilů nejrůznějších značek, nejčastěji Škoda, Ford, Audi, VW, BMW, Volvo a Mercedes-Benz pro vrcholový management. Nejpočetněji je zastoupena Škoda Octava Combi 4×4. Celkem 91 těchto automobilů nám jezdí po celé republice v nejrůznějších terénech. Zejména v zimním období oceňují naši prodejci kvality pohonu 4×4. Složení našeho vozového parku je dáno interní Car Policy, kterou revidujeme každé dva roky. Při revizi doplňujeme nebo naopak vyřazujeme značky, které se nám neosvědčily provozem nebo jejichž TCO je příliš vysoké. Celý vozový park provozujeme formou operativního leasingu, protože je to pro nás finančně i uživatelsky nejvýhodnější,“ vysvětluje Jana Polívková, Purchasing Coordinator společnosti Abbott Laboratories.

Mercedes-Benz třídy A

Nová, třetí generace třídy A se na hony vzdálila svým předchůdcům a nabízí výraznou, sportovně střiženou karoserii typu hatchback. S původním malým automobilem MPV tedy novinka nemá zcela nic společného. Jedná se tak o plnohodnotný hatchback nižší střední třídy. Ve srovnání s předchůdcem je o znatelných 180 mm nižší, karoserie se chlubí součinitelem čelního odporu jen 0,26. O pohon se starají výhradně přeplňované motory, zážehové s výkony od 90 kW do 155 kW a vznětové (od 80 kW do 125 kW). 

Hodnocení flotilového manažera

„Vozidlo rozhodně budilo pozornost svým exteriérem. Měla jsem velmi dobrý pocit z jízdních vlastností ve městě i na dálnici. Uživatelsky příjemný byl multifunkční volant a velmi dobře se mi pracovalo s multimediálním ovladačem. Na to, že objem motoru byl jen 1.6, bylo „áčko“ překvapivě svižné. Sportovní sedačky dobře držely v zatáčkách. Právě sportovní apetit je příjemným překvapením této novinky. Na rozdíl od předchůdce je kladen důraz především na jízdní vlastnosti, což je velice příjemné. Na druhou stranu je automobil komfortní i při delších cestách. Jedinou výtku zaslouží snad jen objem zavazadlového prostoru. Právě ten je však pro naše prodejce velice důležitý.“

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit