Jsme vždy rádi, když v rámci seriálu Manažer testuje ujedete se zapůjčeným automobilem co možná největší počet kilometrů. Pak jsou vaše zkušenosti o to cennější. Michael Wondreys ze společnosti UniCredit Fleet Management ujel s testovacím mercedesem třídy E přes 1000 km.

Michael Wondreys, jednatel a obchodní ředitel Fleet CZ

Michael Wondreys, jednatel a obchodní ředitel Fleet CZ

Michael Wondreys, jednatel a obchodní ředitel Fleet CZ společnosti UniCredit Fleet Management, stačil ujet s vozem třídy E přes tisíc kilometrů během necelého týdne. Jednalo se o sedan 220 D s pohonem všech kol.

„Mile jsem byl překvapen lehkostí mercedesu. V této kategorii je obvyklé, že jsou auta skvěle vybavená a bezpečná a tak je i pohotovostní hmotnost poměrně vysoká a většinou se pohybuje kolem 2 tun. Testované auto ale mělo provozní hmotnost jen 1735 kg, takže pohotovostní hmotnost je ještě o něco nižší. Opravdu patrné je to i při řízení. Podvozek je perfektně nastaven. Je vysoce komfortní a přitom to není na úkor jízdních vlastností.

Velkou pochvalu zaslouží také ergonomie. Touch pad je nyní vymyšlen mnohem lépe než v minulosti, navíc si můžete volit, jestli chcete ovládat vše z touch padu, kolečkem pod ním nebo dotykovými ploškami na volantu – ty fungují perfektně! Při volbě druhu ovládání jde pak spíše o zvyk. Velmi se mi líbí dvě obrazovky vedle sebe s širokým displejem – pro navigaci je to ideální – konečně totiž vidíte velkou mapu a tím pádem i to, kam směřujete svoji jízdu.

Samostatnou kapitolou je motor, jeho skvělá pružnost a především nízká spotřeba. S autem jsem ujel přes 1000 kilometrů a spotřeba se ustálila na 6,9 l/100 km, což považuji za skvělý výsledek u tak velkého, těžkého auta s pohonem všech kol.

Tradičně velmi pohodlná, ve všech směrech nastavitelná sedadla jsou u mercedesu standardem, ale testované provedení mi obzvláště vyhovovalo. Prostor na zadních sedadlech je přiměřený a velmi pohodlně zde budou sedět i cestující s mírně nadprůměrnou výškou.

Pro vyšší management společnosti bych třídu E obzvláště v testovaném provedení 220 D 4Matic doporučil,“ uzavírá hodnocení Michael Wondreys.

O flotile vozů společnosti UniCredit Group

UniCredit leasing a.s. je velká univerzální leasingová společnost, poskytující všechny finanční služby široké klientele všech právních forem. Vozový park v České republice čítá zhruba 300 aut. Všechny jsou na operativní full service leasing, protože je to podle Michaela Wondreyse pro takový počet aut nejlepší forma provozu služebních i poolových aut.

Automobily využívají systém elektronické knihy jízd, která umožňuje rozlišovat mezi soukromou a služební cestou, u poolovýchaut je pak samozřejmostí jejich monitoring.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit