12. června 2024

Marek Štikar, vedoucí oddělení Silniční dopravy společnosti ŽĎAS, testoval Peugeot 508 GT BlueHDi. Za týden vyjel tři plné nádrže, a tak lze jeho hodnocení vnímat jako maximálně objektivní. Už na první pohled ho nová pětsetosmička exteriérem nadchla. „Zákazníkům skvěle hraje na emoce. Je působivý a sportovní. Velmi nevšední je také interiér. Zde mi ale vadila mohutnost přístrojové desky i středového panelu, který hodně zasahoval do prostoru interiéru. Zbytečně mohutné se mi také zdají A sloupky. Naopak velmi zdařilé je digitální provedení přístrojového štítu, který je přehledný a skvěle čitelný. Oceňuji také možnost vypnutí asistentů jednoduše tlačítkem, žádné složité listování infotainmentem.

Marek Štikar, vedoucí oddělení Silniční dopravy společnosti ŽĎAS

Marek Štikar, vedoucí oddělení Silniční dopravy společnosti ŽĎAS

Jízdní vlastnosti, motor a převodovka plní očekávání. S ohledem na svůj apetit jsem využíval především režim sport,“ sumarizuje krátce Marek Štikar, který nám sdělil, že ve sportovním režimu nastavení i používání se dostal během testování se spotřebou v běžném provozu při využívání rychlostních limitů těsně pod 7 litrů na sto ujetých kilometrů, což s motorem o výkonu 130 kW není vůbec špatné, a přidává své zkušenosti s jízdou. „Podvozek nabízí povedené jízdní vlastnosti, řízení je přesné a strmé. Při vyšších rychlostech je ale odpružení zbytečně vláčné, což zcela nekoresponduje s označením GT. Peugeot podle mého názoru udělal obrovský skok kupředu a s 508 se více přiblížil svému odkazu druhé nejstarší automobilky světa.

O flotile společnosti

ŽĎAS, a.s., patří ke špičce českého strojírenství již přes 65 let, je moderním a spolehlivým výrobcem tvářecích strojů, zařízení pro zpracování válcovaných výrobků, produktů metalurgie a lisovacích nástrojů. ŽĎAS je průmyslovým srdcem Vysočiny, v současné době pro něj pracuje cca 2000 zaměstnanců.

„Vozidla máme zčásti na finanční leasing, ale nadměrná část je v našem vlastnictví. Máme vlastní dílnu, myčku, pneuservis, a proto držíme vozidla až do stáří deseti let a nájezdů i přes 400 000 km. V našem vozovém parku dominují značky Volkswagen a Škoda, všechny automobily jsou dieselové. Náš vozový park se skládá z 25 vozidel firemní půjčovny, 43 přidělených vozidel, 12 top manažerských a máme tu čtyři hasičské speciály,“ upřesňuje Marek Štikar. „Vozidla přebírají, předávají, myjí a kontrolují naši mechanici, případné závady se řeší okamžitě. Ke kontrole pohybu vozidel používáme již mnoho let systém Sherlog.“

 

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit