Novinky

BMW a Mercedes-Benz prodávají carsharingovou značku Share Now. Nový majitel získat oborský potenciál k expanzi

>Redakce Redakce
09 května, 2022

Skupina Stellantis provozuje svou značku mobility Free2move, jejímž cílem je co nejrychlejší rozvoj. Za tímto účelem skupina tvořená značkami Fiat Chrysler a PSA odkoupila carsharingovou značku Share Now, která dosud patřila pod BMW a Mercedes-Benz. Detaily o finančních částkách akvizice nebyly zveřejněny.  

Značka Free2move založená v roce 2018 je globální centrum mobility Stellantis a poskytuje služby mobility pro přibližně 3,4 milionů předplatitelů v Evropě. Rozšíření umožní značce expanzi do 14 evropských zemí a přijetí přibližně 10 000 nových vozů k dosavadnímu 2 500 vozovému parku. Ten tedy nebude složený pouze z automobilů skupiny Stellantis, přestože se bude vozů BMW a Mercedes-Benz postupně zbavovat.  

Agentura Reuters zveřejnila plán značky Free2move zvýšit čisté příjmy z mobility na 700 mil. eur do roku 2025 a v roce 2030 už by měly příjmy činit 2,8 mld. eur při portfoliu  předplatitelů 15 milionů.

BMW a Mercedes-Benz nadále pokračují ve společných aktivitách v oblasti mobility s produkty Free Now a Charge Now. První umožňuje uživatelům rezervovat jízdy, zatímco druhý pomáhá zajistit nabíjecí místo. 

Zdroj: Fleeteurope

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit