Novinky

DS 7 Crossback prošel po dlouhé době modernizací. Milovníci designu a pohodlí si v interiéru přijdou na své

>Redakce Redakce
28 června, 2022

Již z vozu DS 7 Crossback, prvního 100% modelu značky DS Automobiles odhaleného v roce 2017, vyzařoval nový avantgardní duch. DS 7 Crossback, oceňovaný pro svůj bezkonkurenční interiér, výjimečnou eleganci a špičkové technologie, připravil půdu pro další modely, jako je dnešní nový model DS 7.

Zcela nová přední část nabízí ostřejší linie, které posilují vyváženost jednotlivých prvků. Práce na ní byla odvedena díky úzkému propojení týmů DS Design Studio Paris a výrobních týmů v závodě Mulhouse (Francie).

Světelný podpis získal ještě výraznější vzhled. Kombinace nových štíhlejších světlometů DS Pixel LED Vision 3.0 a denních světel DS Light Veil je plynulá a provedená v duchu haute-couture. Maska DS Wings a mřížka chladiče byly rozšířeny a přední nárazník byl přepracován, pro jednotlivé verze s odlišnými odstíny.

Nového designu s tmavě metalickým povrchem se dočkala také štíhlejší zadní LED světla vytvářející motiv šupin. Přepracováno bylo i víko zavazadlového prostoru, které získalo výraznější linie, název „DS Automobiles“, který nahradil „Crossback“, je nyní umístěn na vizuálně protažené zadní části nové DS 7.

Nová devatenáctipalcová kola Edinbourg a Silverstone s dekorativními vložkami optimalizují aerodynamickou účinnost a díky svému stylistickému zpracování působí větším dojmem. U nové DS 7 E-Tense 4×4 360 jsou exkluzivně k dispozici nová jednadvacetipalcová kola Brooklyn s propracovaným technickým designem.

Okenní rámy a střešní lišty jsou vyvedeny v černém lesklém odstínu, který umocňuje dynamický charakter vozu.

Materiály vybrané s citem pro detail

DS Automobiles věnuje podobně jako největší pařížské módní domy zvláštní péči výběru materiálů a práci s nimi. Nejvyšší verzí je DS 7 Opéra, jejíž interiér je k dispozici ve dvou odstínech kůže Nappa (černé Basalte nebo šedá Perle). Na přístrojové desce a výplních dveří se objevuje nový dekor kůže Nappa s efektem nařasení. Kůže je zvýrazněna reliéfem s liniemi připomínajícími podpis DS Light Veil. Pozornost věnovanou detailům interiéru dokládá také perleťové prošívání v nových odstínech Blanc a Zéphyr, volant celý potažený kůží a opatřený krytem airbagu v kůži Nappa, gilošovaný motiv Clous de Paris a rovněž motiv hodinkového pásku, který se poprvé objevuje v odstínu šedá Perle.

Elegance se odráží i v interiéru Rivoli v černém odstínu Basalte a s prošívaným dekorem v kombinaci s koženým čalouněním Claudia s výraznější strukturou kůže.  Interiér Performance Line má sytější černý odstín s tkaninou z mikrovlákna Alcantara po celé ploše a zlatým a karmínovým prošíváním, které zvýrazňuje dynamický vzhled interiéru. Interiér Bastille získal novou úpravu plátna DS s černou strukturou Basalte inspirovanou rybí kůží.

Všechny tyto interiéry jsou doplněny přizpůsobitelným ambientním osvětlením s novým motivem inspirovaným gilošováním „Clous de Paris“.

Technologie stvořené na závodní dráze

 Značka DS Automobiles, která vykazuje v posledních dvou letech nejnižší emise CO2 v Evropě a je několikanásobnou šampionkou Formule E, se rozhodla nabízet novou DS 7 s několika typy motorů, včetně široké nabídky tří plug-in hybridů s výkony 225, 300 a 360 k.

Nová DS 7 E-Tense 225 je poháněna benzínovým motorem PureTech 180 a elektromotorem o výkonu 110 k spojeným s osmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem dvou kol. DS 7 E-Tense 4×4 300 a nová DS 7 E-Tense 4×4 360 jsou vybaveny pohonem všech kol a motorem PureTech 200 a dvěma elektromotory o výkonu 110 a 112, každým na jedné nápravě.

Specifické nastavení verze 360 je dílem divize DS Performance. Podvozek byl snížen o 15 mm, rozchod kol byl rozšířen (+24 mm vpředu, +10 mm vzadu) a přední brzdy byly zvětšeny na průměr 380 mm se třmeny DS Performance. Nová 21palcová kola Brooklyn v zaváděcí limitované edici získala nový odstín šedá Laquered, jehož perleťový efekt podtrhuje křivky a zvláštní charisma této verze vozu. Zrychlení z 0 na 100 km/h činí 5,6 sekundy a zrychlení 1000 metrů s pevným startem 25,4 sekundy.

Nová baterie s kapacitou 14,2 kWh umožňuje ujet bez emisí až 65 kilometrů v kombinovaném cyklu WLTP a dokonce 81 kilometrů v městském cyklu. Doba nabíjení přes nabíječku 7,4 kW je přibližně dvě hodiny. V nabídce zůstává i motor BlueHDi 130. Mimo Evropu budou k dispozici také benzínové motory PureTech o výkonech 130, 215 a 225 koní. Nová DS 7 je jedním z nejúspornějších modelů ve své kategorii, a to zejména díky své nízké hmotnosti.

Technologie pro zábavu i komfort

Jedním z hlavních lákadel nového modelu DS 7 je systém infotainmentu, do kterého je zabudován DS Iris System. Toto řešení přináší zcela přepracované rozhraní, které je plně konfigurovatelné, rychle a plynule reaguje a podporuje ho rozpoznávání hlasu. Přepracovaný 12″ dotykový displej s vysokým rozlišením zobrazuje nabídku widgetů, které umožňují přístup ke všem funkcím jediným pohybem. Je tak možné ovládat online navigaci, klimatizaci, digitální audio zdroje a všechny informace o jízdě.

Nová DS 7 je vybavena také technologiemi zajišťujícími větší pohodlí a klid, jako je DS Active Scan Suspension a DS Night Vision.  DS Active Scan Suspension je kamerou řízený systém tlumení, který je v tomto segmentu zcela nový. Podle nerovností povrchu vozovky upravuje nastavení tlumičů na každém kole zvlášť.

Systém DS Night Vision snímá silnici a krajnici infračervenou kamerou, která dokáže zjistit přítomnost cyklisty, chodce nebo zvířate až do vzdálenosti 100 metrů.

Bezpečnost dále zvyšuje systém DS Driver Attention Monitoring a poloautonomní systém řízení 2. úrovně DS Drive Assist. DS Driver Attention Monitoring analyzuje pomocí dvou kamer úroveň pozornosti řidiče.

Nová DS 7 je vybavena systémem DS Drive Assist s adaptivním tempomatem, který je schopen bez zásahu řidiče zastavit a opět nastartovat, a asistenčním systémem, který zajišťuje přesné umístění vozu v jízdním pruhu dle volby řidiče.

Úvodní edice DS 7 E-Tense 4×4 360 La Première

U příležitosti uvedení nové DS 7 na trh je nabízena limitovaná edice Nová DS 7 E-Tense 4×4 360 La Première. Vůz vychází z modelu Nová DS 7 E-Tense 4×4 360 Opéra a je opatřen předním nárazníkem v leskle černé barvě, černými monogramy a specifickými odznaky, které doplňuje leskle černá povrchová úprava masky  DS Wings, mřížky chladiče, rámu oken a střešních lišt.

K dispozici jsou interiéry v odstínech černá Basalte a šedá Perle. Součástí standardní výbavy jsou dva dobíjecí kabely (režim 2 a režim 3). K dispozici je šest odstínů karoserie: šedá Laquered, modrá Saphir, bílá Nacré, černá Perla Nera, šedá Platinium a bílá Cristal Pearl. K objednávkám učiněným prostřednictvím rezervačního webu bude nabízena smlouva Freedrive (prodloužená záruka, servis, technická prohlídka, asistenční služby atd.) a domácí dobíjecí stanice pro montáž na stěnu

Příjem objednávek bude zahájen během léta a první modely budou v prodejnách DS Stores k dispozici v říjnu 2022.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit