Novinky

DS 9 nemění tvář, ale posiluje na digitalizaci a přináší výjimečně pojaté zpracování interiéru

>Redakce Redakce
22 května, 2023

Vlaková loď francouzské prémiové značky DS posiluje s novým modelovým ročníkem digitální technologie a výbavu posílenou speciální kolekcí Esprit de Voyage.   

DS 9 modelového roku 23 je kromě přístrojového panelu s novým designem vybavena i novým multimediálním systémem DS IRIS SYSTEM se zcela přepracovaným rozhraním, které je plně konfigurovatelné a přizpůsobitelné, reaguje rychle a plynule a využívá rozpoznávání hlasu IRIS.

Na 12″ dotykovém displeji s vysokým rozlišením se zobrazuje nabídka widgetů, které umožňují přístup ke všem funkcím jediným dotykem a umožňují ovládat 3D on-line navigaci, klimatizaci, digitální zdroje zvuku a veškeré údaje o jízdě. Tento uživatelsky přívětivý displej rovněž poskytuje 360° pohled, který zajišťují nové digitální kamery s vysokým rozlišením, nebo přístup k funkcím Mirror Screen, CarPlay a Android Auto přes Wi-Fi nebo prostřednictvím dvou zásuvek USB typu C.

On-line navigace pomáhá řidiči vybrat nejlepší plán cesty. Sleduje dopravní situaci a vypočítává nejlepší trasy v reálném čase. Na obrazovce se zobrazují nebezpečné zóny včetně kontrol rychlosti (v závislosti na legislativě dané země), předpověď počasí, umístění a ceny čerpacích stanic nebo umístění veřejných parkovišť a dobíjecích míst. V případě venkovního parkování zobrazuje systém DS IRIS SYSTEM míru pravděpodobnosti nalezení parkovacího místa v jednotlivých ulicích velkých měst. Všechny aktualizace se provádějí automaticky.

DS IRIS SYSTEM je propojen s mobilní aplikací MyDS, která umožňuje odesílat cíle z telefonu na displej vozu DS 9, programovat teplotu v kabině nebo nabití baterie, zjistit stav nabití baterie nebo údaje z předchozích jízd, přijímat proaktivní upozornění na údržbu nebo pomocí digitálního dálkového ovládání zamykat a odemykat dveře, rozsvěcet světla nebo troubit.

Ceník má nový vrchol

Nabídka se rozrůstá o třetí úroveň výbavy OPÉRA, která doplňuje výbavy PERFORMANCE LINE + a RIVOLI +. Tato nejvyšší nabídka zahrnuje řadu technologických prvků standardní výbavy, jako je kamerou řízené odpružení, rozšířený bezpečnostní paket s poloautonomním řízením úrovně 2 , systémy sledování únavy řidiče a nočního vidění, nebo prvky zvyšující komfort, jako je hi-fi systém FOCAL Electra, DS Pack Lounge pro cestující na zadních sedadlech včetně zadní luxusní středové loketní opěrky v kůži, opěrky hlavy Lounge na bočních sedadlech, tlačítka pro posunutí předního sedadla spolujezdce ze zadních sedadel, rozšířenou dvouzónovou automatickou klimatizaci a vyhřívaná zadní sedadla s masážní funkcí a odvětráním u bočních sedadel, dále střešní okno, elektricky ovládané víko zavazadlového prostoru, vyhřívané čelní sklo a alarm.

Nová úroveň výbavy OPÉRA je k dispozici ve třech různých barvách interiéru: červená Rubis, černá Basalte a nová šedá Perle.

Bez ohledu na zvolený odstín ztělesňuje eleganci výbavy OPÉRA kůže Nappa na sedadlech s vyraženým logem DS na přední straně opěrek hlavy, na zadní lavici, na středové konzole a na prodloužené palubní desce. Interiéry červená Rubis a černá Basalte zdobí navíc exkluzivní okouzlující prvky Art Leather. Další novinkou u modelu DS 9 modelového roku 23 je čalounění stropu v provedení Alcantara odstínu Šedá Galet, díky němuž získal interiér tlumenou atmosféru.

Výjimečná aura kolekce Esprit de Voyage

DS 9 modelového roku 23 je nabízena také v kolekci Esprit de Voyage. DS Automobiles představuje po vzoru velkých módních salonů a v tradici s francouzským stylem cestování jedinečnou eleganci, pro kterou je charakteristický exkluzivní interiér ze světlé kůže.

Interiér charakterizují světlé a zářivé odstíny, sedadla v kůži Nappa jsou celá v odstínu Šedá Perle s motivem hodinového pásku Bracelet. Středová konzola, ozdobné prvky na přístrojové desce a dveřních panelech jsou v kůži Nappa Šedá Perle.

Čalounění stropu je celé v provedení Alcantara v odstínu Šedá Galet, ve stejném odstínu jsou i loketní opěrky ve dveřích, stejně jako obruba předních a zadních koberečků se specifickým prošívání Zéphir.

Kůže Nappa Šedá Perle na panelu pod středovým displejem byla za tepla embosovaná technikou, kterou vyvinuli odborníci DS Automobiles, díky níž působí jedinečně plasticky. Motiv Clou de Paris, převzatý od legendárního gilošovaného vzoru, který používali pařížští hodináři, symbolizuje místo, kde se nachází DS Design studio Paris. 

Vysoce kvalitní materiály se objevují i na dalších prvcích interiéru, například jde o volant potažený plnohodnotnou kůží Černá Basalte, horní část palubní desky z kůže Nappa Černá Basalte a kryt zavazadlového prostoru z černé Alcantary.

Zvenčí nabízí verze E-TENSE 250 nová 19″ kola CHAMBORD s matným lemováním v odstínu Šedá Anthra, zatímco verze E-TENSE 4×4 360 si ponechala 20″ kola MUNICH. Obě verze používají pneumatiky Michelin Pilot Sport 4S.

DS 9 Esprit de Voyage je k dispozici ve čtyřech odstínech karoserie: Crystal Pearl, Modrá Midnight, Šedá Platinum a Černá Perla Nera.

Pouze plug-in hybridy

Nejvyšší verze DS 9 E-TENSE 4×4 360 má čtyřválcový motor o výkonu 200 koní a dva elektromotory, jeden o výkonu 110 koní (zabudovaný do přední převodovky) a druhý o výkonu 113 koní (spojený se zadní nápravou), doplněné inteligentním systémem pohonu všech kol. Baterie s kapacitou 15,6 kWh využívá pokročilé řízení, které umožňuje šetřit energii pro splnění různých požadavků.

Maximální rychlost modelu DS 9 E-TENSE 4×4 360 je elektronicky omezena na 250 km/h, přičemž pouze na elektrický pohon je DS 9 schopna dosáhnout rychlosti 140 km/h. Zrychlení z 0 na 100 km/h je dosaženo za 5,6 sekundy a zrychlení s pevným startem 1 000 metrů dosáhne za 25,4 sekundy.

V režimu s nulovými emisemi je dojezd vozu DS 9 E-TENSE 4×4 360 v městském cyklu WLTP 65 kilometrů nebo v kombinovaném cyklu WLTP 62 kilometrů. Spotřeba paliva je pouze 1,5 litru/100 km, přičemž emise CO2 jsou podle cyklu WLTP certifikovány na 35 g/km.

DS 9 E-TENSE 250 je vybaven čtyřválcovým motorem PureTech o výkonu 200 k, který je doplněn elektromotorem o výkonu 80 kW (110 k). Baterie s kapacitou 15,6 kWh umožňuje ujet až 85 km v městském cyklu WLTP (daňové úřady používají EAER City) nebo až 75 km v kombinovaném cyklu WLTP. Palubní nabíječka o výkonu 7,4 kW umožňuje nabití z 0 na 100 % za 2 hodiny a 23 minut. Emise CO2 činí pouhých 22 g/km a certifikovaná spotřeba paliva v kombinovaném cyklu WLTP je 1,0 l/100 km.

DS 9 modelového roku 2023 bude k dispozici na všech trzích DS Automobiles od května 2023.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit