Novinky

Elektrické dodávky skupiny PSA získaly prestižní ocenění

>Redakce Redakce
28 prosince, 2020

 Nejprestižnější mezinárodní ocenění International Van Of The Year 2021 (Mezinárodní dodávka roku 2021) bylo uděleno celé produktové řadě tvořené modely Peugeot e-Expert, Citroën ë-Jumpy, Opel Vivaro-e a Vauxhall Vivaro-e.

Od roku 2019 skupina PSA každý svůj nově uváděný model doplňuje verzí se 100% elektrickým nebo plug-in hybridním pohonem. Cílem skupiny je nabídnout do roku 2025 plně elektrifikovanou řadu. Do konce roku 2021 skupina plánuje dokončit elektrifikaci všech svých modelových řad lehkých užitkových vozidel nabízených v Evropě.

Porota složená z 24 nezávislých novinářů a odborníků z 24 evropských zemí udělila prestižní trofej „International Van Of The Year 2021“ (IVOTY) modelům Peugeot e-Expert, Citroën ë-Jumpy, Opel Vivaro-e a Vauxhall Vivaro-e, tedy prvním elektrifikovaným vozům řady LUV skupiny PSA.

Nové modely Peugeot e-Expert, Citroën ë-Jumpy, Opel Vivaro-e a Vauxhall Vivaro-e vzešly ze společného produktového programu. Byly zkoncipovány tak, aby poskytly dostatečný elektrický výkon bez kompromisu z hlediska užitečného zatížení a objemu nákladového prostoru. Vozy jsou tak ideálním pracovním nástrojem pro různé typy zákazníků, od řemeslníků, přes podnikatele po státní správu.

Nové elektromobily skupiny PSA nabízejí nejnovější generaci technologií a asistenčních systémů řízení, které jsou zárukou bezpečnosti a komfortu.

Vozy Peugeot Partner, Citroën Berlingo, Opel Combo a Vauxhall Combo získaly cenu IVOTY již v roce 2019 a tato druhá trofej získaná během dvou let potvrzuje relevantnost nové generace lehkých užitkových vozidel skupiny PSA a její strategie elektrifikace.

Elektrické kompaktní dodávky, které byly vyvinuty na základě platformy EMP2, nabízejí čistou mobilitu, a to jako osobní vozy pro přepravu osob i jako užitkové verze určené zejména pro potřeby rozvíjející se e-commerce a služeb.

Kompaktní elektrické dodávky všech čtyř značek jsou montovány v továrně Hordain (Hauts-de-France) a jsou vybaveny elektrickým hnacím ústrojím vyráběným v továrně Trémery (Grand Est). Na evropském trhu jsou nabízeny s akumulátory o kapacitách 50 a 75 kWh umožňující dojezd 230 až 330 kilometrů v cyklu WLTP. Uvedení na trh proběhlo v polovině letošního roku s tím, že od října 2020 bylo dodáno již 1300 vozidel.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit