Novinky

Ford se naplno pustil do segmentu obytných dodávek

>Redakce Redakce
12 ledna, 2022

Společnosti Ford-Werke GmbH z Kolína nad Rýnem a Erwin Hymer Group (EHG) z Bad Waldsee oznámily podpis rámcové smlouvy o dodávkách vozů Ford Transit a Ford Transit Custom jako základních modelů pro rekreační a obytné přestavby.

Vedle toho se Ford a EHG dohodly na strategickém partnerství, které formalizuje společný pohled na budoucí potřeby zákazníků volnočasových vozidel, regulační prostředí, emisní legislativu, elektrifikaci, digitalizaci, konektivitu a integraci asistenčních systémů.

Dohoda umožní oběma společnostem dále těžit z trhu s rekreačními vozidly, který v posledních osmi letech značně narostl, a vytvořit tak pro Ford nové příležitosti, zatímco EHG – lídr evropského trhu s obytnými automobily – rozšíří svoji dodavatelskou základnu a zlepší svoji schopnost dodávek, která byla omezena krizí v oblasti polovodičů. EHG je zároveň součástí skupiny Thor Industries, největšího světového výrobce vozidel pro volný čas, a za další výhodu Fordu považuje, že modelovou řadu Transit vyrábí také v Severní Americe a Číně.

Oboustranná očekávání

Nová smlouva o dodávkách zahrnuje modely Ford Transit v provedení Van a Skeletal Chassis Cab, stejně jako vozy Ford Transit Custom kombi. EHG je bude přestavovat na obytné dodávky, polointegrované obytné vozy a obytné vozy s alkovnou. Ford bude dárcovské vozy vyrábět ve svém závodě v tureckém Kocaeli, dodávány budou postupně v letech 2022 až 2024. Ford investuje do rozšíření výrobních kapacit v Kocaeli a posiluje také svou organizační strukturu ve svých evropských i německých podnikových divizích.

EHG očekává silný nárůst poptávky po kompaktních obytných vozech na bázi Transitu Custom, protože díky své univerzálnosti, ovladatelnosti a velikosti jsou vhodné pro každodenní používání. Stále oblíbenější jsou obytné vozy s výklopnou střechou (nabízené s krátkým nebo dlouhým rozvorem), protože zákazníkům ponechávají možnost vjezdu do výškově omezených prostor typu vícepodlažních parkovišť či trajektů.

Spoléhá se na mladé zákazníky

Typický zákazník obytných vozů se mění, což pro konstruktéry představuje nové výzvy a příležitosti k růstu. Přestože 45 % všech nových obytných vozů registrovaných v Německu v roce 2020 si pořídili zákazníci ve věku 55 až 64 let, obytné vozy stále více přitahují i mladší kupující. To vede k novým konstrukcím s moderními půdorysy, chytřejším řešením vnitřního zařízení, rozsáhlejším příslušenstvím a svěžím vnějším stylem včetně dvoubarevného lakování. Mezi tyto mladší zákazníky patří nezadaní lidé i rodiny toužící po flexibilnějším životním stylu, v němž se může obytný vůz stát mobilní kanceláří nebo trvalým domovem v rámci trendu „života v dodávce“.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit