Novinky

V prodeji je nový Fiat Ducato, nadchne řidiče i správce vozových parků

>Redakce Redakce
02 června, 2021

Nové Ducato 2021, které je již 8. sérií bestselleru značky Fiat Professional, je již možné objednávat. Vlajková loď nabídky Fiat Professional byla poprvé uvedená na trh v roce 1981 a může se tak pochlubit 40letou historií. Aktuálně si drží pozici nejprodávanějšího lehkého užitkového vozidla v Evropě za rok 2020. Nedávno jej doplnila elektrická verze, která je prvním ryze elektrickým vozem značky Fiat Professional.

Pozornost okamžitě upoutají světlomety s full LED technologií a nová šedá barva Lanzarote. Aby bylo možné nabídnout maximální možnosti personalizace nového Ducata, ve Fiat Professional jsme vyvinuly zcela novou strategii výbav. Ducato je nyní k dispozici i v několika stupních výbavy nad rámec standardní výbavy s příplatkovými doplňky: Business Plus a Lounge, které jsou rozsáhlejší než kdy dříve. Tyto dvě konfigurace lze personalizovat pomocí balíčků obsahujících systémy ADAS, prvky pro větší funkčnost a estetiku, jako například v případě paketu Trekking. Všechny pakety byly navržené tak, aby se nové Ducato dokonale hodilo pro jakoukoliv misi a naplnilo jakékoliv požadavky zákazníka.

Nové Ducato se ještě více zaměřuje na nové technologie a konektivitu. To vše v atraktivním a ergonomicky dobře zvládnutém interiéru. Nový plně digitální kokpit poskytuje přehled o jízdě a výstrahy, od navigace až po asistenční systémy. Digitální technologie na palubě zastupuje nové rozhraní Uconnect s až 10“ obrazovkou s 3D mapami TomTom a integrovaným bezdrátovým zrcadlením chytrého telefonu. Nabídku doplňují systémy Uconnect 7“ a Uconnect 5“. Přepracovaný interiér zdobí modernizovaná palubní deska a volant, nová řadicí páka, nové obložení dveří a panel automatické klimatizace.

Samostatná jízda 2. úrovně

Jako první lehké užitkové vozidlo je Ducato vybaveno autonomním řízením 2. úrovně, které pomáhají během jízdy i při parkování. Tyto prvky se objeví v nabídce již velmi brzy. Zmínku zaslouží autonomní brzdění s detekcí chodců a cyklistů, rozpoznávání dopravního značení a sledování pozornosti řidiče, adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go, systém udržování uprostřed jízdního pruhu a asistent dopravních kolon. 

K široké nabídce asistenčních a parkovacích systémů se přidává digitální vnitřní zpětné zrcátko, které zlepšuje a zobrazuje obraz dění za vozidlem místo tradičního zrcátka. Pozornost zaslouží také aktualizovaný systém elektronické kontroly stability ESC, který je doplněn o funkcí asistenta proti bočnímu větru, kontrolu stability přívěsu multikolizní brzdu. Novinkou je také aktivní parkovací asistent, který nabízí poloautomatickou asistenci při podélném a kolmém parkování.

Chytá řešení pro dlouhé cesty i městskou rozvážku

Očekávaný rozmach elektronického obchodu a doručování až ke dveřím se pojí také s novými potřebami a tím i poptávkou ve smyslu komfortu jízdy. Nové Ducato reaguje na tyto požadavky praktickými řešeními, jakými jsou bezklíčový vstup a startování, elektrická parkovací brzda, sedadlo spolujezdce s funkcí Eat & Work, které se po sklopení stává plnohodnotným stolkem, přihrádka pro bezdrátové nabíjení mobilních zařízení, dvojice portů USB-A a USB-C, vysokonapěťová zásuvka na 230 V, vyhřívané čelní okno a samonivelační vzduchové odpružení pro snížení výšky hrany nákladového prostoru.

Sedadla mají nyní modernější vzhled, nové polstrování a poskytují více pohodlí a prostoru. Nově je standardem celé řady elektrický posilovač řízení. Samotný volant je nyní menší a pojí se s menším poloměrem otáčení. 

Nebývale široký výběr pohonů

Třetí generace motorů Multijet, navržená v souladu s emisní specifikací Euro 6D-Final, nabízí zlepšení účinnosti,  snížením hmotnosti a nižší spotřebu paliva i emisí CO2 (až o 7%, což je nejlepší hodnota v dané třídě). Zvyšuje se také životnost pro náročné použití typické pro užitková vozidla a pohodlí, díky lepší pružnosti a nižší hlučnosti než u předchozí generace.

Nové Ducato bude k dispozici ve čtyřech výkonových úrovních (120, 140, 160 a 180 k) s novou a vylepšenou šestistupňovou manuální převodovkou – pro všechny 4 výkonové verze – a oceňovanou devítistupňovou automatickou převodovkou, která je nabízená u verzí 140, 160 a 180 k. Ve verzi 180k s točivým momentem 450 Nm.

Konektivita na míru řidiči i fleetovým manažerům

Nové Ducato reprezentuje nejmodernější řešení také ve smyslu udržování kontaktu mezi všemi třemi hlavními zúčastněnými stranami: výrobcem, dealerem a koncovým zákazníkem. Bránou do tohoto světa je systém Uconnect, který lze vylepšit mnoha způsoby. Služby Uconnect™ Services a aplikace FIAT vám umožní spravovat a sledovat svá vozidla přímo ze svých zařízení, kdykoliv a kdekoliv budete chtít.

K dispozici je celá řada služeb, jako vzdálená pomoc, inteligentní navigace, dálkové ovládání, správa flotily a mnoho dalších. To vše vytváří kruh, v rámci kterého mohou všechny strany těžit z výhod práce odvedené v duchu neustálého kontaktu a sdílení prostřednictvím hlavních funkcí. Například, služba My Assistant zajišťuje bezpečnost a pomoc během cest a mimo jiné poskytuje pozici vozidla pro případ nehody nebo poruchy. Každý měsíc je rovněž zasílaná zpráva o stavu vozidla včetně doporučení, jak nejlépe se o něj postarat.

My Remote nabízí interakci s vozidlem na dálku, což zahrnuje odemčení nebo zamčení dveří, kontrolu polohy a nastavení upozornění na překročení rychlosti, oblasti nebo časového úseku. Pokud využíváte hlasovou asistenci, můžete pokyny posílat přímo do vozidla a přijímat informace o jeho stavu pouhým hlasovým povelem.

My Car je služba, která sleduje stav vašeho Ducata včetně hladiny paliva, tlaku v pneumatikách, ujetých kilometrů a přijímá přímá upozornění o údržbě nebo potřebných opravách.

Pomocí funkce My Navigation můžete najít cestu rychle a dosáhnout svého cíle zcela bez stresu. K tomu přispívají také informace o dopravě, počasí a radarech na trase v reálném čase. Funkce Send & Go, vyhledávání parkovacího místa a vyhledávání čerpací stanice vám pak pomohou optimalizovat čas. Jakmile zadáte v aplikaci svůj cíl, lze jej jediným kliknutím odeslat do navigace vozidla a následně zobrazit čerpací stanice a volná parkovací místa na trase. Mapy se aktualizují vzduchem, aniž byste museli navštívit servis nebo dealera.

My Wi-Fi představuje skutečný přístupový bod Wi-Fi, ke kterému lze připojit najednou až 8 zařízení. Pro upozornění na krádež a získání asistence při hledání vozidla slouží paket My Alert.

A nakonec je zde paket My Fleet Manager, který slouží pro správu vozového parku s maximální efektivitou a bezpečností díky pokročilým nástrojům pro sledování, plánování a analýzu vašich vozidel.

Konektivita nabízená Ducatem také znamená, že telematická data vozidla a dálkové ovládání mohou být integrovaná i do již stávajících klientských řešení, díky čemuž je zajištěna maximální interoperabilita.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit