Novinky

Veletrh čisté mobility e-Salon má za sebou další úspěšný ročník

>Redakce Redakce
19 listopadu, 2021

Na pražském výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech se začátkem listopadu otevřely brány oblíbeného veletrhu čisté mobility e-Salon. Návštěvníci si užili bohatý program plný českých premiér, důležitých novinek a technologií. V rámci doprovodného programu probíhalo testování automobilů, přednášky a workshopy. Zpestřením byla autogramiáda známých tváří ze seriálu Slunečná. 

Účast na domácím veletrhu si nenechala ujít značka Škoda, která na stánku ukázala plug-in hybridní Superb iV spolu se sportovně střiženou Octavií RS iV. Nechybělo ani elektrické SUV Enyaq budící značný zájem již od prvního dne uvedení na trh. Automobily doplnila prezentace technologií a služeb spojených s elektromobilitou

Na výstavní ploše Fordu nesměla chybět čerstvá novinka Mustang Mach-E, kterou doplnila dobře známá plug-in hybridní Kuga. Výletem do světa luxusu a rychlosti byla prezentace Porsche Taycan.

K tahákům výstavy patřil i model Tesla Y. Audi ukázalo nejen Q4 e-tron Sportback, ale i e-tron GT. Volkswagen se pochlubil modely ID.3, ID.4 GTX, ID.5 a ID.Life. Značka CUPRA ukázala svůj první elektromobil s názvem BORN a Mitsubishi technicky zajímavé SUV Eclipse Cross PHEV, které umí být „malou elektrárnou“ na cestách pro nejrůznější spotřebiče.

Neméně pozornosti přitahovala Dacia s kompaktním elektromobilem Sprng, který se stal nejlevnějším elektromobilem na trhu. Renault si připravil premiéru důležitého modelu Megane e-Tech. Haly dále zaplnily značky Hyundai, Fiat, Jeep a další. 

Na užitkové vozy se nezapomnělo

Svět užitkových vozů zastupovaly značky GOUPIL a Volkswagen užitkové vozy. V jejich expozici návštěvníci našli VW e-Crafter skříň i sklápěčku a VW Multivan eHybrid.

Kromě národních premiér vozů se na veletrhu představila řada výrobců dobíjecích stanic, dodavatelů energií, výrobců manipulační a komunální techniky a také výrobců elektrokol. K vidění byly například produkty společností Mountfield, Apache, Shimano, Unicorn, Phoenix Contact, TPC Industry a dalších.

e-SALON 2021 v číslech
  • Celkový počet vystavovatelů: 81
  • Počet zahraničních vystavovatelů: 2
  • Počet států: 2
  • Hrubá výstavní plocha: 11 500 m2
  • Čistá výstavní plocha: 5 674 m2
  • Počet návštěvníků: 16 373
  • Počet akreditovaných novinářů: 109
  • Počet testovacích jízd: 1538

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit