12. června 2024
Český trh, Novinky

Nové verze stylového T-Rocu prozradily startovací ceny

>Redakce Redakce
19 listopadu, 2021

Nový T-Roc slaví světovou premiéru. Volkswagen navazuje na úspěšnou historii svého kompaktního crossoveru svěžím designem, inovativními asistenčními systémy a rozsáhlou nabídkou digitálních služeb Zachována zůstala kompletní modelová nabídka čítající T-Roc, T-Roc R a T-Roc Cabriolet. 

Přestože T-Roc nemá přímého předchůdce, stal se okamžitě důležitým pilířem produktové řady značky Volkswagen. Od uvedení na trh v roce 2017 převzali zákazníci již více než jeden milion těchto kompaktních SUV. Na konci roku 2019 rozšířil nabídku v této modelové řadě mimořádně sportovní T-Roc R. Od jara 2020 kombinuje T-Roc Cabriolet silné stránky SUV s možností jízdy se sklopenou střechou. 

Kvalitnější interiér

Nová přístrojová deska s měkkým povrchem a výrazným prošíváním posiluje hodnotný dojem interiéru. Displej informačního a zábavního systému je nyní umístěn ve stylu tabletu na přístrojové desce ve stejné rovině jako panel sdružených přístrojů za volantem. V závislosti na výbavě má displej úhlopříčku 8,0 palce, resp. 9,2 palce (základní výbavová linie „T-Roc“ má základní infotainment s 6,5“ displejem).

Kompaktní SUV je sériově vybaveno digitálním panelem sdružených přístrojů, který má ve verzi „Digital Cockpit Pro“, dodávané na přání u linie „Life“, úhlopříčku až 10,25 palce (pro linii „Style“, „R-Line“ a “R” je Digital Cockpit Pro sériově). K intuitivnímu ovládání navíc přispívá multifunkční volant s novým designem.

U výbavových linií „Style“ a „R-Line“ jsou obložení dveří a loketní opěrky vyrobeny z koženky a pyšní se designovými švy, stejně jako opěrky hlavy. K výbavové linii „Style“ patří nyní rovněž komfortní sedadla s prostředními sedacími plochami čalouněnými látkou microfleece ArtVelours. Ve spojení s R-Line jsou na přání k dispozici špičková sportovní sedadla pro řidiče i spolujezdce (dříve se nacházela pouze v T-Roc R) a také čalounění kůží Nappa.

LED světlomety a tmavě tónované kryty zadních světel jsou součástí sériové výbavy. Jako výbava na přání je nabízen systém IQ.LIGHT LED Matrix a osvětlená lišta na masce chladiče společně se zadními světly s novou grafickou strukturou a dynamickou funkcí ukazatelů směru. Možnosti individualizace rozšiřuje pět nových laků karoserie a atraktivní výběr nově tvarovaných kol z lehké slitiny s průměrem 17 až 19 palců.

Nechte část řízení na voze

Nový T-Roc sériově disponuje pokrokovými asistenčními systémy Front Assist a Lane Assist. Nový asistent „IQ.DRIVE Travel Assist“ a adaptivní tempomat ACC s prediktivní regulací rychlosti umožňují asistované řízení, zpomalování a zrychlování při rychlosti jízdy až 210 km/h. Řízení těchto systémů přitom zohledňuje lokální omezení rychlosti jízdy, začátky obcí, křižovatky nebo kruhové objezdy, a to na základě propojení signálů z přední kamery s daty GPS a mapovými podklady.

 V novém modelu T-Roc nalézá uplatnění třetí generace modulární platformy pro informační a zábavní systémy (MIB3), která umožňuje používat velký počet online funkcí a služeb. V Evropě lze v rámci sériové výbavy bezplatně využívat služby We Connect Plus po dobu jednoho roku zdarma. Uživatelé tak mají k dispozici mimo jiné online hlasové ovládání hovorovým jazykem a přístup k streamingovým službám. Ve standardní výbavě u linií „Life“, „Style“ a „R-Line“ lze nyní integrovat funkce Apple CarPlay a Android Auto do ovládacího systému prostřednictvím systému App Connect Wireless také bezdrátově.

Automatická převodovka i pohon všech kol

V rozmanitém portfoliu pohonů pro nový model T-Roc mají zákazníci na výběr tři motory TSI a dvě jednotky TDI. V závislosti na pohonu je hnací síla přenášena 6stupňovou přímo řazenou převodovkou nebo 7stupňovou převodovkou DSG. Tříválec TSI 1,0 litru má nejvyšší výkon 81 kW (110 k). Čtyřválcové pohony poskytují nejvyšší výkon 110 kW (150 k) ve verzi TSI 1,5 litru, resp. 140 kW (190 k) ve variantě TSI 2,0 litru. Nabídku rozšiřují dva čtyřválcové motory TDI 2,0 litru s nejvyšším výkonem 85 kW (115 k), resp. 110 kW (150 k). Alternativou je pohon všech kol 4MOTION, který ve spojení s turbodieselem o výkonu 110 kW (150 k). Jednotka TSI 2,0 litru s výkonem 140 kW (190 k) je sériově kombinována s pohonem všech kol 4MOTION.

Základ a 3 výbavové linie

Kromě základní verze „T-Roc“ se kompaktní SUV dodává v celé Evropě v nově nakonfigurovaných verzích „Life“, „Style“ a „R-Line“. Výbavová linie „Style“ zaujme dvoubarevným lakováním, dodatečnými chromovanými prvky a v interiéru ambientním osvětlením a komfortními sedadly.

Vnější design a výbava modelu R-Line je nyní ještě zřetelněji inspirována vrcholným modelem T-Roc R. Jedinečný charakter se projevuje mimo jiné sportovním designem nárazníků a multifunkčním sportovním volantem s dotykovým ovládáním. Nový T-Roc ve spojení s výbavovou linií „R-Line“ disponuje sportovním paketem, který zahrnuje volbu jízdních režimů, progresivní řízení a sportovní podvozek. Pro výbavové linie „Style“ a „R-Line“ si zákazníci mohou zvolit designový paket „Black Style“. Jeho černé designové prvky pro exteriér a interiér vytvářejí sportovní vzhled.

T-Roc R

Nový T-Roc R se čtyřválcovým motorem vyladěným na nejvyšší výkon 221 kW (300 k)5 je v této modelové řadě nejdynamičtějším kompaktním SUV. K tomu přispívá také sériově dodávaný sportovní podvozek a pohon všech kol 4MOTION. Kromě zvuku jsou sportovní výkony umocněny také vizuálně jak v interiéru, tak i specifickým exteriérem R.

Nově navržený kůží obšitý sportovní volant nese dotykové ovládání a pro tento model specifické tlačítko R nabízející přímý přístup k volbě jízdních režimů.

T-Roc Cabriolet

Modernizovaná verze modelu T-Roc Cabriolet signalizuje ještě intenzivněji než dosud potěšení z jízdy, svobodu a radost ze života. Jako model crossoveru s otevřenou střechou spojuje robustnost SUV s požitky z kabrioletu. Nový T-Roc Cabriolet disponuje elektricky ovládanou látkovou skládací střecho, kterou lze otevřít během 9 sekund. Otevřený čtyřmístný automobil je nabízen ve výbavových liniích „Style“ a „R-Line“. Zákazníci budou mít na českém trhu k dispozici motor 1,5 TSI s manuální 6 stupňovou převodovkou nebo automatickou 7 stupňovou DSG.

 Již koncem tohoto měsíce bude možné objednat nový T-Roc a nový T-Roc Cabriolet; nový T-Roc R je k dispozici od začátku nového roku. Na jaře 2022 pak budou všechny modely dostupné u prodejců.

Nový T-Roc s motorem 1.0 TSI má základní cenu 543 900 Kč, nový T-Roc Cabriolet lze pořídit za ceny od 805 900 Kč ve výbavové linii „Style“ motorem 1,5 TSI a 6stupňovou přímo řazenou převodovkou.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit