Novinky

Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje nově využívají sanitní vozy SEAT Tarraco

>Redakce Redakce
07 prosince, 2022

SEAT Tarraco vstoupil do služeb Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje (ZZS PK) ve speciální úpravě jako sanitní vůz. Plzeňští záchranáři převzali celkem šest vozů SEAT Tarraco 2.0 TDI s pohonem všech kol, přestavěných renomovanou českou společností Sicar pro potřeby záchranných služeb.

Plzenští záchranáři jsou v České republice vůbec prvními uživateli sanitních vozů SEAT Tarraco. Šestice těchto rychlých SUV bude sloužit po téměř celém Plzeňském kraji od Tachovska a jižního Plzeňska přes Plzeň až po Klatovsko. Vzhledem k požadavkům na maximální úroveň jízdní dynamiky a bezpečnosti v náročných provozních podmínkách byla pro sanitní úpravu od společnosti vybrána verze modelu Tarraco poháněná nejvýkonnějším vznětovým motorem 2.0 TDI (147 kW/200 k) ve spojení se 7stupňovou automatickou převodovkou DSG a pohonem všech kol 4Drive.

Nové sanitní vozy SEAT Tarraco budou nasazovány v rámci tzv. víceúrovňového setkávacího systému (RV systému, resp. systému rendez-vous). Posádka tvořená lékařem a zdravotnickým záchranářem vyjíždí v tomto případě k zásahům v menším sanitním voze, aby potřebným poskytla rychlou lékařskou pomoc. RV systém se tím liší od rychlé zdravotnické pomoci (RZP), jejíž posádka ve složení řidič-záchranář a zdravotnický záchranář používá velká sanitní vozidla na základě lehkých užitkových vozů. Speciální sanitní vozidla odvozená od osobních automobilů, jakým je SEAT Tarraco, mají kromě transportního nosítka, jímž z prostorových důvodů nedisponují, veškerou výbavu pro ošetření pacienta shodnou s velkými sanitními vozidly. Výhodou sanitního Tarraca je především rychlost a flexibilita při poskytování přednemocniční neodkladné péče.

SEAT Tarraco má díky své vysoké úrovni jízdní dynamiky a bezpečnosti ve spojení s velkorysým a variabilním vnitřním prostorem skvělé předpoklady pro funkci záchranářského vozidla, ale ze stejných důvodů je také oblíbenou volbou firemních i soukromých zákazníků. Tarraco ztělesňuje svým výrazným vnějším designem, luxusní atmosférou v interiéru, řadou vyspělých motorů a inovativními technologiemi podvozku základní hodnoty značky SEAT. Největší SUV v nabídce španělské automobilky uspokojí řidiče, kteří požadují užitné vlastnosti pětimístného nebo sedmimístného automobilu, praktičnost vyšší polohy sedadel, ale současně si potrpí na vytříbenou estetiku vozidla a oceňují harmonickou kombinaci elegance a sportovního charakteru.

V interiéru modelu Tarraco se snoubí vysoká kvalita, ergonomie a velkorysý prostor s nejmodernějšími technologiemi informačních a zábavních systémů a konektivity. Tarraco s vnější délkou 4735 mm, vnější šířkou 1839 mm a vnější výškou 1658 mm nabízí za druhou řadou sedadel zavazadlový prostor o objemu 700 litrů (7místná verze), resp. 760 litrů (5místná verze).

Zákazníci mají pro model Tarraco na výběr tři vyspělé zážehové motory – 1.5 TSI (110 kW/150 k) a 2.0 TSI (140 kW/190 k nebo 180 kW/245 k) – a dvě sofistikované vznětové jednotky 2.0 TDI (110 kW/150 k nebo 147 kW/200 k). Alternativně je k dispozici plug-in hybridní verze e-HYBRID s výkonem 180 kW/245 k. SEAT Tarraco je na českém trhu nabízen ve třech výbavových liniích Style, XPERIENCE a FR za ceny od 894 900 Kč, včetně prodloužené pětileté záruky výrobce s omezením na 100 000 km, kterou SEAT poskytuje na všechny své modely.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit