Technologie

BMW nedostatkem trpět nebude, dodávky čipů si pojistilo

>Redakce Redakce
14 prosince, 2021

Za účelem dlouhodobého zajištění dodávek polovodičů uzavřela společnost přímou dohodu se společností INOVA Semiconductors, která se zabývá vývojem high-tech mikročipů, a společností Globalfoundries, výrobcem funkčních polovodičů.

Tato dohoda zaručuje BMW Group dodávky několika milionů mikročipů ročně. Mikročipy budou použity v inteligentní LED technologii ISELED, na jejímž vývoji se BMW Group podílela a která bude poprvé použita v BMW iX a následně rozšířena do dalších modelů. Dodávky BMW iX zákazníkům byly zahájeny počátkem listopadu. 

Prohlubujeme partnerství s dodavateli v klíčových bodech naší dodavatelské sítě a synchronizujeme plánování kapacit přímo s výrobci a vývojáři polovodičů. To zvyšuje spolehlivost plánování a transparentnost potřebných objemů pro všechny zúčastněné a zajišťuje naše potřeby v dlouhodobém horizontu,“ říká Dr. Andreas Wendt, člen představenstva BMW AG odpovědný za nákup a dodavatelskou síť. „Tato průkopnická dohoda představuje další logický krok k vyváženějšímu a proaktivnějšímu zajištění našich budoucích dodávek.

V závislosti na možnostech výbavy obsahuje každý automobil několik tisíc polovodičů, které jsou nezbytné pro všechna elektronická zařízení. Slouží k různým funkcím – v počítačích provádějí aritmetické a řídicí úlohy, ukládají data nebo dokonce zpracovávají více úloh najednou. Podíl elektronických součástek ve vozidlech se bude v budoucnu pravděpodobně dále zvyšovat.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit