Týdenní testování Mercedesu třídy B si užil David Frantál ze společnosti FTV Prima. Testovaný model 220 D chválil, ale měl k němu i své připomínky. „Hned při dosednutí na sedadlo vám udělá radost přední výhled a vyšší posed. Brzy si zvyknete na specifika této prémiové značky, jako je ovládání samočinné převodovky pod volantem.

Komfort, který mne v Mercedesu B200 D obklopil, na mě skutečně zapůsobil. Syntetická kůže i ostatní materiály v interiéru vypadaly dobře a vůbec ne lacině. Sedadla mají dobré vedení i pro vyšší postavy, kterou mám. Úsměvnou historku jsem zažil se svými pubertálními dcerami, které jsem vezl společně s kamarádkami ze severu Čech. Jejich hodnocení bylo žebříčkem hustý a nejhustší. Hustá je podle nich nasupená sportovní přední část mercedesu. Stejně ‚hustý‘ dojem na ně udělaly i dva širokoúhlé displeje o rozměru téměř 18 palců i zrychlení. Nejvyšší, tedy ‚nejhustější‘ bylo hodnocení touchpadu v místě, kde byste u jiných aut hledali řadicí páku, a je zajímavým současným rysem mercedesu, stejně jako swapovací tlačítka na volantu.

Za velmi povedený považuji také motor. Dvoulitrový vznětový čtyřválec si báječně rozuměl s dvouspojkovou osmistupňovou převodovkou. S lehkým autem výtečně zrychloval, z 0 na 100 km/h za 8,5 s. Spotřebu 5,5 l/100 km při svižnějším jízdním stylu považuji za těžko překonatelnou kteroukoli jinou automobilovou značkou. V noci jsem ocenil neobvykle vysokou svítivost diodových světlometů. Zaujala mě dále vysoká funkčnost bezdrátového nabíjení telefonů – a skvěle fungující navigace, která vás ‚vymotá‘ odkudkoliv díky reálnému zobrazení ulice, kterou právě projíždíte, i s vloženými popiskami jejich názvů.

Mercedes-Benz B 200 D vyzkoušel David Frantál z FTV Prima

Žádné auto není bez chyb. Výtečný, sportovně laděný podvozek si hůře poradí s příčnými nerovnostmi, které do karoserie přenáší v podobě rázů. Vadil mi také asistent jízdních pruhů, který nebylo možné trvale vypnout. Po každém nastartování se opět aktivoval.“ na Max, ale také mnohé webové portály. 

O flotile společnosti

Naše flotila čítá 40 převážně osobních vozů. Nejvíce je aktuálně zastoupena značka Opel. Asi polovina vozů je financována formou operativního leasingu. Ostatní jsou pořízeny formou finančního leasingu nebo do majetku. Rozdíl financování je dán postupným obnovováním našeho autoparku. Ke kontrole firemních řidičů používáme asi na polovině vozidel systém sledování jednotkami GPS. V naší firmě ale jasně převažují slušní řidiči.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit