Ekologie, Novinky

S konceptem ID. 2all prezentuje Volkswagen novou platformu i snahu o dostupnější elektromobily

>Redakce Redakce
17 března, 2023

Značka Volkswagen naváže na úspěšnou historii svých malých vozů i v éře elektromobility a studií ID. 2all prezentuje první výhled na zcela elektrický Volkswagen za méně než 25 000 eur. První fakta: pohon předních kol, dojezd až 450 kilometrů, inovativní technické prvky, jakými jsou Travel Assist, IQ. LIGHT nebo e-plánovač tras, a nový designový styl značky Volkswagen. Technickým základem sériově vyráběné verze bude platforma s označením „MEB Entry“. Malý elektromobil je jedním z deseti nových modelů s elektrickým pohonem, které Volkswagen uvede na trh do roku 2026.

Volkswagen ID.2 je symbolikou pokračování ve výrobě lidových vozů pro široké publikum. Zároveň jim kompaktní vůz nabídne špičkové technologie, moderní pohon a atraktivní design. To vše podpořené kvalitním dílenským zpracováním a digitálními službami. Volkswagen představí sériově vyráběnou verzi studie ID. 2all pro evropský trh v roce 2025. Cílem je vstupní cena pod hranicí 600.000 korun.

ID. 2all je prvním vozem vyvíjeným na základě nejnovějšího evolučního stupně modulární platformy MEB pro automobily s elektrickým pohonem. V tomto případě bude veškerý výkon přenášen na pření kola. Studie disponuje elektromotorem o výkonu 166 kW/226 k a nabízí teoretický dojezd podle metodiky WLTP až 450 kilometrů.

Volkswagen se navíc znovu intenzivněji zaměřuje na design. ID. 2all poskytuje výhled na nový designový styl značky Volkswagen, který spočívá na třech pilířích: stabilitě, sympatiích a nadšení. 

Jedním z prvků nového designového stylu je design střešních sloupků C vyvinutý pro první generaci modelu Golf. ID. 2all je prvním vozem značky Volkswagen s novou interpretací tohoto charakteristického prvku. Mezi typické atributy designu studie patří také čistě tvarovaná karoserie spočívající působivě na kolech, sympatická tvář, zřetelný dynamický náboj a nadčasová elegance.

Také interiér sází na čistý design a vyznačuje se vysokou úrovní vnímané kvality, intuitivním ovládáním informačního a zábavního systému včetně klasického nastavování hlasitosti a samostatným panelem pro ovládání klimatizace. Zavazadlový prostor má velkorysý objem 490–1330 litrů, který překonává i vozy z vyšších segmentů.

Sériová verze studie ID. 2all bude jedním z deseti nových plně elektricky modelů, které Volkswagen uvede na trh do roku 2026. Již v letošním roce se začnou prodávat nové modely ID.3, ID. Buzz s prodlouženým rozvorem a limuzína ID.7. V roce 2026 bude následovat elektrické kompaktní SUV a navzdory náročným výzvám pracuje Volkswagen také na elektromobilu za méně než 20 000 eur. V porovnání s konkurencí tak bude mít tento výrobce automobilů, který v Evropě usiluje o zvýšení podílu elektromobilů na 80 procent, nejširší elektrické portfolio. Značka Volkswagen dosud počítala se 70procentním podílem plně elektrických vozů.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit