Nepřehlédněte

První plug-in hybridní Lamborghini Revuelto obouvá pneumatiky Bridgestone

>Redakce Redakce
31 března, 2023

Společnost Bridgestone byla firmou Lamborghini znovu vybrána jako exkluzivní partner pro pneumatiky. Tentokrát se jedná o nový model Revuelto, historicky první supersportovní vůz Lamborghini s externě nabíjitelným hybridním pohonem V12 HPEV (High Performance Electrified Vehicle). Pro model Lamborghini Revuelto, jehož přední kola pohání tři elektromotory a zadní kola spalovací motor V12, vyvinul Bridgestone speciální vysoce výkonné pneumatiky Potenza Sport. 

Pneumatiky Bridgestone Potenza Sport, nabízené v různých verzích pro kola s průměrem ráfku 20, 21 a 22 palců, byly zkonstruovány s cílem posunout sportovní vlastnosti a vysoké výkony supersportovního modelu Lamborghini Revuelto na ještě vyšší úroveň.

Pneumatiky Bridgestone Potenza Sport vyvinuté speciálně pro Lamborghini Revuelto jsou k dispozici také s technologií RFT (Run Flat Technology). Řidiči díky ní mohou pokračovat v bezpečné jízdě dokonce i po ztrátě tlaku v poškozené pneumatice. Technologie RFT vyvolává v řidičích pocit maximální jistoty, protože i při nulovém tlaku v pneumatice mohou ujet 80 km rychlostí 80 km/h.

Vyvinuté na míru pro nového býka

Nové Lamborghini Revuelto je na přání nabízeno také se speciálně vyvinutými pneumatikami Bridgestone Potenza Race a Blizzak LM005. Pneumatiky Bridgestone Potenza Race jsou koncipovány pro jízdu na závodním okruhu s cílem posouvat hranice přilnavosti a ovladatelnosti až na samotný limit. Pneumatiky Bridgestone Blizzak LM005 jsou ideálním řešením pro zimní provoz, protože nabízejí výjimečnou adhezi na sněhu a současně poskytují bezpečné řízení s pohotovými reakcemi a mimořádnou precizností na suchém i mokrém povrchu.

Pneumatiky Bridgestone pro Lamborghini Revuelto byly vyvinuty a jsou vyráběny v Itálii. Konstrukci i testování mělo na starosti evropské výzkumné a vývojové centrum Bridgestone, které používá technologii virtuálního vývoje pneumatik společnosti Bridgestone. Tento trvale udržitelný přístup umožňuje vytvořit a testovat digitální verze vyvíjených pneumatik již před fází výroby prototypů. Během vývoje se tak sníží spotřeba surovin a množství emisí CO2.

Prémiové, vysoce výkonné pneumatiky Potenza Sport, specificky vyvinuté pro Lamborghini Revuelto, se dodávají v rozměrech 265/35 ZRF 20 pro přední nápravu a 345/30 ZRF 21 pro zadní nápravu, resp. 265/30 ZRF 21 pro přední nápravu a 355/25 ZRF 22 pro zadní nápravu. Jak je patrné z označení „ZRF“, disponují všechny uvedené verze technologií RFT (Run-Flat Technology).

Kromě toho byla zkonstruována také kombinace pneumatik Potenza Sport s ještě sportovnějšími vlastnostmi, která je k dispozici v rozměrech 265/35 ZR 20 pro přední nápravu a 345/30 ZR 21 pro zadní nápravu. Jako výbava na přání pro jízdu na závodním okruhu jsou nabízeny pneumatiky Bridgestone Potenza Race v rozměrech 265/35 ZR 20 a 345/30 ZR 21. Ze sortimentu příslušenství si mohou klienti kromě toho vybrat také zimní pneumatiky Bridgestone Blizzak LM005 v různých kombinacích včetně rozměrů 265/35 R 20, resp. 265/30 R 21 pro přední kola a 345/30 R 21, resp. 355/25 R 22 pro zadní kola.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit