12. června 2024
Novinky

Audi při zimních testech ukázalo nový e-tron Sportback pro příští rok

>Redakce Redakce
11 března, 2022

KALT 1 je testovací středisko koncernu Volkswagen, které se nachází ve Švédsku na 3500 hektarech krajiny plné sněhu a ledu. Automobilky zde ve finální fázi zkoušejí nové modely v extrémních podmínkách a ladí veškeré systémy. V areálu najdeme 83 kilometrů cest s různými profily i povrchy. Než se sem auta dostanou, absolvují rozsáhlé testy na suché a mokré vozovce. Finální ladění v KALT 1 je mimořádně důležité pro pohon všech kol quattro. 

Zatímco se automobilka v tiskové zprávě věnuje práci inženýrů, v galerii nám nenápadně podsunula fotografie připravovaného faceliftu pro model e-tron Sportback. Ten se na snímcích ukazuje spolu se současnou řadou. Fotografií testovacích prototypů je plný internet, ale nestává se často, že by podobné snímky oficiálně prezentovala sama značka. 

Audi e-tron přistálo na trhu v roce 2018 a v roce 2020 rozšířila nabídku karosářská verze Sportback. Po uplynutí dvou let je proto facelift dalším logickým krokem. Nový e-tron Sportback má maskovou příď a záď, protože zbytek vozu zůstal beze změny. Přední nárazník si ponechá nízký středový otvor, ale změnily se doplňkové výkroje a maska Singleframe. Vzadu pravděpodobně proběhnou také jen kosmetické úpravy. 

Facelifty většinou doprovází přidání nových laků karoserie a nové sady litých kol. To samé lze předpokládat i zde. Největší změna ale není na první pohled patrná. Nový e-tron, založený stále na platformě MLB, bude vybaven bateriovým setem prodlužujícím dojezd ze 400 na 600 kilometrů. 

Nového modelového ročníku bychom se měli dočkat koncem tohoto roku. 

 

 

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit