14. července 2024
Ekologie, Novinky

Citroën C5 X ve speciální edici Hypnos vyniká špičkovou výbavou a mimořádně elegantní barevnou kombinací

>Redakce Redakce
07 září, 2023

Citroën představuje limitovanou edici C5 X Hypnos s bohatou výbavou představující to nejlepší z modelu C5 X z hlediska stylu a pohody na palubě. Hypnos je výstižný název pro verzi, jejíž interiér a exteriér představují stejný kontrast jako den a noc, a která nabízí svým cestujícím dokonalou relaxaci. C5 X Hypnos je špičková verze vycházející z verze Max, v níž bylo vše promyšleno do nejmenšího detailu pro větší styl, klid a pohodu. 

Název této limitované edice odkazuje na řeckého boha Hypna spánku. Tomuto odkazu odpovídá působivý komfort na palubě vozidla, který poskytuje naprostý klid. Jízda ve voze C5 X Hypnos slouží jako skutečná pozvánka k relaxaci a odpočinku.

C5 X Hypnos se představuje v novém tmavomodrém půlnočním laku, který se mění v závislosti na světle. Tato nová barva karoserie Modrá Eclipse, která dosud nebyla na voze C5 X k vidění, dodává siluetě vozu status a charakter. Limitovaná edice má pro potvrzení svého stylu a odlišení se na každé straně blatníku a předních dveří dlouhou leskle černou ozdobnou lištu oživenou podélnou infračervenou linkou, která má ve svém středu podpis Hypnos. Na zádi zvýrazňuje monogram C5 X rovněž infračervený odstín čísla 5. 

Pro ještě větší kontrast a charakter se C5 X Hypnos dodává s 19″ koly z lehké slitiny AeroX v novém odstínu specifickém pro tuto řadu, který harmonicky kombinuje černý odstín Onyx a diamantový výbrus pokrytý tmavým lakem.  Tato jemná variace dodává kolům této limitované série na osobitosti. Kromě Modré Eclipse bude C5 X Hypnos k dispozici také v odstínu Šedá Platinum.

Interiér stvořený k odpočinku

Nová atmosféra interiéru se uplatňuje i v sedadlech, jejichž opěradla a sedáky jsou potaženy světlou perforovanou kůží. Boční výztuhy jsou čalouněné kůží ve stejném odstínu, což sedadlům dodává vysoce strukturovaný, horizontální vzhled, který umocňuje vnímání šířky a pohodlí. Horní část sedadel a opěrky hlavy jsou potažené šedou Alcantarou, která je měkká a teplá na dotek. Design těchto sedadel je zdůrazněn elegantním prošíváním a na vnitřní straně opěradla je umístěn infračervený štítek s názvem Hypnos.

Světlý odstín se objevuje také na středové loketní opěrce, bocích středové konzoly a výplních dveřních panelů, které tuto světlou barvu kombinují s materiálem TEP, jenž je příjemný na dotek. Výplně dveří jsou navíc opatřeny originálním prošíváním ve vzoru dvojitých šípů. K útulnosti světlého interiéru přispívá také použití dekorativních prvků s efektem světlého dřeva Karuun na dveřních panelech a palubní desce. Posilují rovněž dojem horizontálnosti a umocňují pocit prostornosti na palubě.

Středová konzola má nový styl ladící s touto lehkou a vzdušnou atmosférou. Lesklá černá povrchová úprava byla opatřena laserově gravírovanými pruhy v odstínu Bronzová Xenon, který se u této edice objevuje poprvé. 

Výčet speciálních prvků završují speciální koberečky, jejichž okraje jsou zvýrazněny specifickým materiálem podtrhujícím limitovanou edici nápisem Hypnos v odstínu Bronzová Xenon. Odlišnost je na palubě C5 X Hypnos všudypřítomná. 

Výbava umocňující zážitek z cestování

Plug-in hybrid C5 X 225 nabízí ve standardní výbavě aktivní tlumiče Citroën Advanced Comfort, které zajišťují mimořádně komfortní nastavení a zároveň příjemný zážitek z jízdy díky aktivnímu a plynulému řízení odpružení, které odfiltruje veškeré vnější rušivé elementy. Tichý zážitek je umocněný dokonalou akustickou izolací, díky níž se budete cítit jako v bavlnce. 

Pocit klidu je umocněn otevíratelným střešním oknem, které otevírá výhled na oblohu a pouští do kabiny ještě více světla. Součástí limitované edice jsou také vyhřívaná a větraná přední sedadla s masážní funkcí  a elektrickým nastavením bederní části, která cestující obepnou a postarají se o jejich pohodlí. V neposlední řadě je tento útulný prostor díky palubnímu hi-fi systému ideálním místem pro poslech hudby. 

C5 X Hypnos bude k dispozici od 4. září. První dodávky zákazníkům se uskuteční na začátku roku 2024.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit