Novinky

Citroën zdokonaluje svou řadu užitkových dodávek: Berlingo Van

>Redakce Redakce
24 října, 2023

Souběžnou obnovou modelů Berlingo Van, Jumpy a Jumper chce Citroën dále posílit své již tak pevné postavení na trhu. Nová řada, stejně široká a rozmanitá jako dosud, vychází vstříc rostoucím potřebám firemních zákazníků po udržitelné mobilitě a nabízí 100% elektrický pohon, který je ještě efektivnější a účinnější.

Nové Berlingo Van přejímá nejnovější design značky s vertikálnější přední částí, která byla kompletně přepracována, od masky chladiče až po nárazník a světlomety.  Při pohledu boku se změny vzhledu týkají především kol, která dostala nový styl. V nabídce je nový odstín karoserie Modrá Kiama.

Ergonomicky přívětivý interiér

Kabina získala nový vzhled, nová palubní deska je nyní ergonomičtější. Zlepšila se také kvalita povrchové úpravy. V horní části nové palubní desky je zabudován desetipalcový dotykový infotainment ve dvou provedeních.  Nový je také volant, na němž jsou umístěny ovladače tempomatu a audiosystému. V případě elektrické verze se za volantem objevují nové páčky pro řízení rekuperace energie v závislosti na úrovni nabití. 

Nové Berlingo Van může být vybaveno novými sedadly Advanced Comfort, která ocení všichni profesionálové, kteří ve svém voze tráví denně hodiny. Tato sedadla mají propracovanou architekturu, nabízejí specifické boční opěrky a vysoce kvalitní pěnu a látku. 

Rozsáhlá konektivita

V základní výbavě najdeme My Citroën Play se smartphone station, integrovanou dokovací stanicí pro chytré telefony. Toto řešení umožňuje řidiči připojit si telefon k vozu a poslouchat hudbu nebo telefonovat prostřednictvím jeho audiosystému a také snadno používat navigační aplikaci instalovanou v telefonu. Pro zvýšení bezpečnosti řidiče lze systém ovládat z volantu nebo pomocí hlasového rozpoznání chytrého telefonu. 

Kvalitní podpora řidiče

Zvýšení komfortu znamená také snížení pracovní zátěže řidiče. Nové Berlingo Van vybaveno dvěma kamerami: jednou nad zadními dveřmi a novou pod vnějším zpětným zrcátkem na straně spolujezdce. Obraz promítaný přímo na velké digitální vnitřní zpětné zrcátko. Při parkování projekce obrazu zabraňuje vzniku mrtvého úhlu. 

Nové Berlingo Van je nyní vybaveno 12 senzory překážek rozmístěnými mezi přední a zadní částí vozidla. Novinkou u Berlinga Van je Highway Driver Assist, který kombinuje adaptivní tempomat s funkcí stop and go a asistencí pro centrování jízdního pruhu. Doplňuje řadu technologií pro větší pohodlí a bezpečnost, včetně varování před únavou řidiče, čtení dopravních značek, asistenta pro jízdu v jízdním pruhu, automatického nouzového brzdění s detekcí chodců a cyklistů, omezovače rychlosti.

Spalovací motory i elektrická verze s delším dojezdem

Aby Citroën vyhověl potřebám všech profesionálů, nabízí u nového Berlinga Van širokou škálu motorů. Pro zájemce o spalovací motory je v nabídce benzinový motor PureTech o výkonu 110 k a dieselové motory BlueHDi o výkonu 100 k a 130 k. ë-Berlingo si zachovává 100% elektrický motor s výkonem 100 kW (136 k) a maximálním točivým momentem 270 Nm v kombinaci s novou baterií o kapacitě 50 kWh. 

Díky vylepšené efektivitě je nyní dojezd nového vozu ë-Berlingo Van s nulovými emisemi na nejlepší úrovni v segmentu a dosahuje až 330 km (cyklus WLTP ve fázi homologace), což je o 20 % více než u předchozího modelu.  Tento dojezd lze optimalizovat díky novému systému rekuperačního brzdění, který je možné pomocí páček na volantu aktivovat ve třech různých úrovních rekuperace. 

V závislosti na způsobu používání vozu jsou stále k dispozici tři již dobře známé jízdní režimy: Eco pro maximální dojezd, Power pro maximální výkon a Normal. ë-Berlingo Van může být za příplatek vybaven tepelným čerpadlem, které v zimě zajišťuje optimální vytápění bez použití energie z akumulátoru, čímž se zachovává dojezd vozu. 

ë-Berlingo Van je vybaven třífázovou nabíječkou o výkonu 11 kW pro snadné dobíjení. Pomocí Wall Boxu o výkonu 11 kW lze baterii plně nabít za 5 hodin. ë-Berlingo Van je na špičce svého segmentu, pokud jde o zrychlenou dobu dobíjení: nabití baterie z 0 na 80 % prostřednictvím veřejné nabíjecí stanice o výkonu 100 kW trvá 30 minut.

Široký výběr karoserií

Nový Berlingo Van si zachovává modularitu a objem nákladového prostoru, díky nimž byl jeho předchůdce tak úspěšný. Bez ohledu na motor je k dispozici se 2 nebo 3 sedadly a ve dvou délkách: L1 440 cm a L2 475 cm. Užitný objem dosahuje až 4,4 m3 a užitečné zatížení přesáhne 900 Kg (až 780 kg u verze s elektrickým motorem). Berlingo Van si samozřejmě zachovává vícemístnou verzi Polokombi s prodlouženou kabinou. Opěradlo prostředního sedadla lze sklopit a přeměnit jej na psací stolek a boční sedadlo lze odklopit, aby bylo možné převážet dlouhé náklady.

 

 

 

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit