Český trh, Novinky

Renault Mégane GrandCoupé obnovil svůj šatník

>Mario Rychtera Mario Rychtera
12 února, 2021

Mégane GrandCoupé oceňují zákazníci, kteří hledají elegantní sedan v segmentu C. Od jeho uvedení na trh v roce 2016 se ho prodalo 200 000 kusů ve třiceti zemích světa. Nový Mégane GrandCoupé si hodlá svou oblibu udržet upraveným designem a moderními technologiemi.

Součástí nového Mégane GrandCoupé jsou světlomety LED Pure Vision, které zajišťují rovnoměrné osvětlení vozovky. Zároveň jim zlstal zachován typický podpisem Renault ve tvaru písmene C. Vpředu se nachází nový nárazník a nová maska chladiče s chromovanými prvky. Pro lepší aerodynamiku jsou v přední části podběhů kol vzduchové deflektory. Po stranách je Mégane GrandCoupé vylepšen novým designem blatníků a podsvícenými klikami dveří.

Volit můžete ze sedmi odstínů karoserie, včetně nového laku Šedá Highland, a osobitých designů litých kol v průměru 16 do 18 palců.

Lepší ergonomie v digitálním prostředí

Dále je v palubní desce zabudována (v závislosti na úrovni výbavy) nová 9,3palcová multimediální obrazovka. Prostřednictvím svého nového multimediálního systému připojeného k Renault EASY LINK nabízí všechny funkce navigace a infotainmentu a také nastavení MULTI-SENSE. Pro větší ergonomii jsou ovládací prvky asistentů řízení seskupeny na volantu a ovládací prvky na středové konzoli jsou přístupnější.

Nový Mégane GrandCoupé je dále vybaven bezrámečkovým elektrochromatickým vnitřním zpětným zrcátkem a chromovanými prvky na ovládacích prvcích klimatizace. Interiér je doladěn novým čalouněním. Elektricky nastavitelné sedadlo (k dispozici volitelně) nyní umožňuje řidiči zaujmout pohodlnější polohu při řízení.

Potěšení pro smysly

Multimediální systém Renault EASY LINK, který těží z nového, plynulejšího a intuitivnějšího rozhraní, lze používat jako chytrý telefon a integruje rozpoznávání hlasu, telefonování s kompatibilitou Android Auto a Apple CarPlay, jakož i navigaci s vyhledáváním adres Google, cen paliva a dopravních informací v reálném čase. Prostřednictvím nabídky Renault EASY CONNECT umožňuje aplikace pro chytré telefony MY Renault nové využití propojené mobility uvnitř i vně vozidla jako interakci na dálku, lokalizaci vozidla, navigaci od dveří ke dveřím atd.

Technologie Renault MULTI-SENSE, se svými čtyřmi jízdními režimy (Eco, Comfort, Sport a MySense – v závislosti na motoru), se stále vyvíjí, aby byl zážitek z jízdy ještě více pohlcující. Mezi nové funkce patří vylepšená ergonomie pro větší intuitivnost a zjednodušené nastavení, nové barvy ambientního osvětlení a aplikace R-Sound pro zvuk motoru.

Přístrojový štít (7 a 10,2 palce) nabízí přizpůsobitelný displej, který lze personalizovat pomocí widgetů, jako je spotřeba paliva v režimu Eco a výkon v režimu Sport.

Noví pomocníci při řízení

Nový Mégane GrandCoupé obsahuje nové pomůcky při řízení, díky nimž je řízení bezpečnější a příjemnější. Mezi nejdůležitější patří adaptivní tempomat, upozornění před přijíždějícími vozidly při couvání a systém nouzového brzdění s detekcí chodců. 

Dále byla pro větší pohodlí ve městě vylepšena funkce parkovací brzdy Auto-Hold, která umožňuje řidiči zůstat stát s uvolněnou brzdou. Nový Mégane GrandCoupé i nadále obsahuje pomůcky, které zajišťují bezpečnější a pohodlnější jízdu, jako je varování před opuštěním jízdního pruhu, systém sledování únavy řidiče a systém sledování mrtvého úhlu.

 Nová litrová posila

Nový Mégane GrandCoupé nabízí širikou škálu motorů, přizpůsobených mnoha různým způsobům využití ze strany zákazníků a kompatibilních s novými předpisy stanovenými normou Euro 6D FULL.

 Z benzinových motorizací je zde zcela nový 1.0 TCe s přímým vstřikováním a výkonem 114 k (s manuální převodovkou) optimalizovaný pro snížení spotřeby paliva a emisí CO2. Větší 1.3 TCe, který je vybaven filtrem pevných částic, je i nadále k dispozici ve verzi s výkonem 140 k spojený se šestistupňovou manuální převodovkou a sedmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou EDC.

Naftový motor 1,5 Blue dCi bude k dispozici ve verzi s výkonem 115 k (se šestistupňovou manuální převodovkou a sedmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou EDC).

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit