Novinky

Citroën C3 Aircross dospěl, zároveň nezapomíná na své hravé kořeny

>Mario Rychtera Mario Rychtera
12 února, 2021

C3 Aircross, jehož se od uvedení na trh na konci roku 2017 prodalo téměř 330 000 exemplářů, pokračuje v ofenzivě ve vysoce konkurenčním segmentu. Největší zájem mají o nejvyšší verze výbavy (62 % ve verzi Shine), což je jasné znamení jeho atraktivity. Přepracovaný C3 Aircross SUV nabízí ještě výraznější charakter, který je reprezentativnější a modernější, byl posílen komfort na palubě, klid a všestrannost použití. 

C3 Aircross si na trhu, kde se objevují stále nižší tvary SUV inspirované sedany, prosazuje svůj SUV charakter a nabízí objemnou karoserii i značnou světlou výšku. Prvotním znakem dospělejšího vzhledu je přepracovaná přední maska inspirovaná koncepčním vozem Cxperience z roku 2020.  

Dvojité chromované lišty jsou protaženy k LED světlometům podobně jako u nové C3 nebo nové C4. LED světlomety jsou zárukou více světla a bezpečnosti a podporují pocit bezpečí na silnici. C3 Aircross získal také novou mřížku chladiče s geometrickým vzorem a robustnost vozu posiluje i nový stříbrně šedý nájezdový chránič s barevnými prvky. Robustní dojem zvýrazňují velká kola a průměry 16 a 17 palců a ochranné prvky kole celého vozu.

Hrátky s barvami pokračují

Nový C3 Aircross nabízí vyvinutější program personalizace, aby uspokojil všechny zákazníky, kteří si tak mohou upravit na míru své jedinečné SUV, které je pak osobité, charakteristické a v souladu s image každého z nich. Z vnějšku se rozsah úprav zvýšil na 70 možných kombinací, které využívají 7 odstínů exteriéru, 4 balíčky Packs Color a výběr ze 2 barev střechy.

Větší a luxusnější výběr personalizace pokračuje i v kabině, kde je možné si zvolit jeden ze 4 různých stylů, z nichž každý má svou vlastní identitu a dokáže tak splnit očekávání a vkus každého zákazníka:

  • Základní sériový styl je čistý a střídmý, je pro něj typické šedé čalounění s šedou texturovanou lištou palubní desky.
  • Styl Urban Blue charakterizuje modré látkové čalounění a látkové čalounění s efektem modré kůže, v horní části opěradel je příčný pás s motivem stylizovaných šípů z loga značky a palubní deska je zdobena lištou v látce s efektem modré kůže.
  • Styl Metropolitan Graphite, hraje spíše na elegantní notu, používá látkové čalounění s efektem tmavě šedé kůže v kombinaci s šedě melírovaným látkovým čalouněním, pás v horní části opěradel má vzhled světlého texturovaného dřeva a lišta na palubní desce je v šedě melírované látce.
  • Styl Hype Grey vyhoví náročným klinetům, jde o kombinaci šedozeleného koženého čalounění a látkového čalounění s efektem černé kůže, lišta na palubní desce je z šedozelené kůže, pásy v horní části opěradel mají v sobě motiv stylizovaných šípů z loga značky.

Eleganci stylů Metropolitan Graphite a Hype Grey podtrhuje nové prošití s motivem loga, který se poprvé objevil ve voze Nová C4.

Důraz na pohodlí

Nový C3 Aircross umožňuje svým zákazníkům cítit se za volantem jako doma a pohodu na palubě posiluje i prostřednictvím svého programu Citroën Advanced Comfort.

Kromě vysoce komfortního odpružení nabízí C3 Aircross větší jízdní komfort díky novým sedadlům Advanced Comfort převzateé z většího C5 Aircross. Sedadla Advanced Comfort jsou k dispozici u stylů interiéru Urban Blue, Metropolitan Graphite a Hype Grey. Při dosednutí nabízí s pěnou o tloušťce 15 mm oporu podobnou jako matrace. Komfort z hlediska držení těla se vyznačuje zesílenou oporou širokých opěradel, zatímco dlouhý sedák zajišťuje optimální pozici nohou. 

Prostornost hodná SUV

Nový C3 Aircross nabízí díky délce 416 cm nebývalou prostornost, zejména pro nohy cestujících a nad hlavami cestujících vzadu. Lavice dělená na 2 samostatné části je posuvná v rozmezí 150 mm. Přední sedadlo spolujezdce lze sklopit do polohy stolku, čímž se délka zavazadlového prostoru prodlouží na 240 cm. Objem kufru je možné posunutím zadního sedadla dopředu zvětšit ze 410 l na 520 l a při sklopení zadního sedadla dosahuje až 1 289 l.

K větší funkčnosti kabiny vozu C3 Aircross přispívá také nová středová konzola. V její zadní části je zabudovaná velká přihrádka, která je krytá posuvnou roletkou a je přístupná cestujícím vpředu i vzadu. Mělká přihrádka je určená na drobné předměty před spolujezdcem, držáky nápojů jsou zabudované do středového sklopného opěradla zadní lavice a kapsy na zadní straně předních sedadel spolu s přihrádkami ve spodní části panelu pojmou nápoje i drobné předměty.

Multimediální potěšení

Nový kvalitnější displej s úhlopříčkou 9″ umožňuje zejména výrazněji zobrazit navigaci Citroën Connect Nav nebo funkci Mirror Screen kompatibilní s Android Auto a Apple CarPlay. K dispozici je také bezdrátové nabíjení chytrých telefonů a systém Citroën Connect Assist.

Nový C3 Aircross nabízí 12 intuitivních technologií asistenčních systémů řízení, které usnadňují každodenní život, aby byla každá jízda jednodušší a bezpečnější. Jde o bezpečnostní technologie, jako je Head-up displej s barevným zobrazením uchovávající užitečné informace v zorném poli řidiče, rozpoznávání dopravního značení s doporučenou rychlostí, nouzové automatické brzdění Active Safety Brake nebo automatické přepínání dálkových světel. Dále je to výbava, která zjednodušuje každodenní život, jako například hands-free přístup a startování, Park Assist nebo zpětná parkovací kamera se systémem Top Rear Vision, která přenáší pohled na zadní část vozu a její okolí na dotykový displej.

Pestrá nabídka motorů hned od začátku

Nové SUV C3 Aircross nabízí volbu mezi úspornými a výkonnými benzínovými (PureTech) a dieselovými (Blue HDi) motory:

  • PureTech 110 s manuální šestistupňovou převodovkou MAN6,
  • PureTech 130 s automatickou šestistupňovou převodovkou EAT6,
  • BlueHDi 110 s manuální šestistupňovou převodovkou MAN6 
  • BlueHDi 120 s automatickou šestistupňovou převodovkou EAT6.

Pro zdůraznění SUV charakteru novinka vybavena systémem Grip Control s funkcí Hill Assist Descent, zařízením, které umožňuje jízdu za jakýchkoliv podmínek. Tento systém umožňuje upravit trakci předních kol podle terénu a udrží auto v nízké rychlosti i na velmi strmých svazích.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit