12. června 2024
Novinky

Renault modernizuje své dodávky – Nový Trafic a SpaceClass

>Redakce Redakce
24 března, 2021

Renault představuje novou generaci řady Trafic pro přepravu osob, tvořený dvěma modely pro rozmanité použití. Nový Renault Trafic ve verzi Combi pro velký vnitřní prostor nebo větší počet pasažérů a SpaceClass pro přepravu VIP posilují a přetvářejí svoji DNA s ještě dynamičtějším designem, optimalizovaným interiérem, rozšířenou škálou pohonných jednotek a s ještě větší bezpečností.

 Nový Trafic Combi bude perfektně vyhovovat velkým rodinám, živnostníkům co chtějí využívat vůz pro práci i rodinu nebo subjektům zabývajícím se přepravou osob (firmy nebo místní samosprávy). Uspokojuje požadavek na určitý počet míst a modularitu bez kompromisů v oblasti pohodlí a prostoru.

Nový Renault SpaceClass naopak umožňuje splnit očekávání nejnáročnějších řidičů a cestujících vyhledávajících víceúčelovost, prostor a výjimečné pohodlí.

Subjekty specializující se na dopravu turistů a VIP budou moci vybavit vůz paketem Signature a koženými sedadly. Bez námahy se interiér promění na mobilní obývací pokoj pro pět cestujících se stolkem uprostřed a s otáčivými a posuvnými sedadly v druhé řadě.

Zákazníci, kteří chtějí podnikat výlety, se mohou spolehnout na verzi Escapade. Je koncipována jako rekreační vozidlo a zadní trojmístnou lavici lze přeměnit na postel o délce až o délce až 1,90 Je vybavena sklopným stolkem a čtecí lampičkou na boku a je tak ideálním společníkem pro cestování bez jakýchkoliv omezení.

I dodávka může poutat pozornost

 Nový Trafic Combi a Nový Trafic SpaceClass mají přepracovanou horizontální kapotu a vertikální mřížku chladiče, kterou obklopují full LED světlomety. Nový Trafic Combi je uváděn na trh v jedinečném a zářivém odstínu červená Carmin. Celkem je na výběr šest laků karoserie. V případě verze SpaceClass můžete vybírat ze čtyř metalických odstínů. 

VERSION COMBI – FORMAT 16-9

Součástí Nového Renaultu Trafic v jeho verzích Combi a SpaceClass jsou nová 17“ kola z lehkých slitin, u vozidla SpaceClass s diamantovým efektem, a elegantnější okrasné kryty. Elektrická zpětná zrcátka a boční kryty jsou v barvě karosérie. 

Obklopte se prostorem

Vnitřní prostor byl zcela přepracován. Nabízí největší prostor nad sedákem v segmentu (935 mm). Kapacita úložných prostorů v kokpitu, která dosahuje až 86 litrů, je optimalizována díky lepšímu uspořádání těchto prostor. Nový Trafic Combi a Nový Trafic SpaceClass se nabízejí ve dvou délkách a umožňují přepravit až devět osob s objemem zavazadlového prostoru až 1,8 m³.

Titanově černá palubní deska zvýrazněná horizontálním pásem, který sahá až do výplně dveří, vyvolává dojem zvětšeného prostoru uvnitř vozidla. Přístrojový panel má moderní barevný displej a je lépe čitelný. Nová pochromovaná řadící páka je sladěna s ovládáním klimatizace.

Verze SpaceClass se vyznačuje palubní deskou s dekorem v barvě šedá Meteor a koženým volantem s chromovými prvky. 

V obou verzích najdeme 8 palcový dotykový displej a 15W indukční nabíjením chytrého telefonu. Konektivita je na nové úrovni díky nejnovějšímu multimediálnímu systému Renault EASY LINK s navigací, který je kompatibilní s Android Auto a Apple CarPlay.

Prostor na věci denní potřeby

Přístrojová deska Traficu Combi nabízí objem úložných prostor až 17,7 litrů a v případě SpaceClass 13,2 litrů. Jsou zde dva nové úložné prostory: jeden před řidičem a jeden uprostřed. V závislosti na konfiguraci jsou k dispozici jako otevřené nebo zavřené s kapacitou 2,3 a 6 litrů (u otevřené verze) a 0,8 a 3 litrů (u zavřené verze). Nezapomínejme přitom na přihrádku Renault Easy Life, která umožňuje mít na dosah ruky kapacitu 6,6 litrů. Úložné prostory ve dveřích o celkovém objemu 14,6 litrů jsou praktičtější díky zvětšené přihrádce v dolní části dveří (7 litrů) a malé přihrádce (0,3 litrů), které jsou na straně řidiče i spolujezdce. Mezi oběma je z důvodu lepší ergonomie nová opěrka.

Nový Trafic Combi a Trafic SpaceClass se nabízejí s objemem kufru od 1 do 6 m³ v závislosti na konfiguraci (1 m³ u L1 se třemi řadami sedadel; 6 m³ u L2 s vyjmutou druhou a třetí řadou). Umožňují tak přepravovat až devět osob včetně jejich zavazadel.

Asistenti jako v osobním voze

Z důvodu zajištění pohodlí v provozu jsou Trafic Combi a SpaceClass vybaveny nejnovějšími jízdními asistenty: adaptativním tempomatem, aktivním nouzovým brzděním, upozorněním na vyjetí z pruhu a upozorněním na mrtvý úhel. Další novinka v oblasti bezpečnosti: čelní airbag na pravé straně je uzpůsoben pro dva cestující.

Komfort automatické převodovky

Základní nabídku dieselových motorů tvoří nový motor Blue dCi 110 s manuální šestistupňovou převodovkou. Následuje silnější motor Blue dCi 150, který má o 5 koní navíc a manuální šestistupňovou převodovku nebo automatickou šestistupňovou převodovku EDC. A konečně vrchol nabídky tvoří Blue dCi 170, který je k dispozici s automatickou šestistupňovou převodovkou EDC. Všechny verze jsou vybaveny technologií Stop & Start a jsou kompatibilní s novými předpisy stanovenými normou Euro 6D FULL.

 

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit