Otázky pro

ROZHOVOR: Budoucnost mobility

>Redakce Redakce
26 dubna, 2022

Loni na český trh vstoupila světoznámá společnost MHC Mobility. U nás není příliš známá. Jde o poskytovatele operativního leasingu zaměřeného především na užitkové a speciální nákladní automobily. Umí ale nabídnout atraktivní podmínky i pro osobní automobily. Ve větší míře se věnuje i elektromobilitě.

Jan Tejnor, ředitel společnosti MHC Mobility

Nedávným spojením firem HC (Hitachi Capital Corporation) a MUL (Mitsubishi UFJ Lease and Finance Company Limited) vznikl jeden z nejsilnějších světových hráčů v oblasti leasingu a financování – Mitsubishi
HC Capital. V této oblasti představuje MHC Mobility společnost podnikající napříč kontinenty, podpořenou desítkami let odborných expertíz, majetkem v řádu miliard a dlouhodobým úspěchem. O vstupu dalšího hráče mezi poskytovatele operativního leasingu jsme se bavili s Janem Tejnorem, ředitelem společnosti MHC Mobility.

Pro vstup na nový trh jste si zvolili velmi obtížné období. Jaké výhody dokážete nabídnout oproti zavedeným společnostem?

Nabízíme jednoduchá a flexibilní řešení související s vozovým parkem přizpůsobená potřebám konkrétní firmy. Díky zkušenostem nabízíme přehlednost, důvěru a kvalitní služby. Velmi důležitý je pro nás individuální
přístup k zákazníkovi a jeho potřebám. Dokážeme nabídnout produkty, které vyhoví konkrétním požadavkům. Protože se věnujeme především leasingu užitkových vozidel a elektromobilitě, je individuální přístup velmi
důležitý.

Mobilitu firem komplikuji dlouhé dodací lhůty nových osobních automobilů. Jaké jsou čekací doby u užitkových vozidel?

Čipová krize samozřejmě postihla i tento sektor. Takže dodací doby jsou podobně dlouhé a nevyzpytatelné. Nejlepší je situace u lehkých užitkových automobilů, naopak nejdelší dodací lhůty mají tahače návěsů. Dodací doby se pohybují výrazně nad 9 měsíci. Jednou z mála možností, jak situaci řešit, je prodlužovat operativní leasing až na samu hranici technické životnosti automobilů. V sektoru užitkových automobilů je současná situace velmi těžká. Pro firmy jsou tato auta výrobním nástrojem, a tak je zde důležitá transparentnost a možnost predikce. A protože dochází k neustálým výpadkům nebo ke zdražování nejrůznějších komponent, výrobci nejsou schopni garantovat kromě termínu dodání ani cenu, což je tristní.

Záběr MHC Mobility je velmi široký, zákazníci mají k dispozici také autopůjčovnu. Jaké automobily nabízí?

Krátkodobý pronájem nabízený pod službou MHC Rental je buď doplňkem stávajícího vozového parku nebo alternativou pronájmu bez dlouhodobých závazků a složitých postupů. V rámci fixního poplatku naši zákazníci získají vůz s plným pojištěním, kompletní údržbou, balíčkem doplňkových služeb a v případě poruchy i náhradním vozidlem.

Ve vozovém parku dominují užitková auta. Nejvíce je furgonů a plachtových verzí. Dále jsou k dispozici speciální nástavby. Nejčastěji jde o mrazicí nebo chladicí vozy.

Mění se nějak požadavky zákazníků v rámci operativního leasingu?

změnila celou řadu věcí. Zákazníci už tolik neřeší výbavu vozidel, dále
například zcela vymizely tendry operativního leasingu v rámci elektronických aukcí. Zákazníci se více zajímají o sdílení vozidel. Vzrostl také zájem o naše analytické, poradenské a reportovací služby. Předpokládám také snahu omezit počet aut ve flotile a jejich lepší využití.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit