Škoda Auto za první tři čtvrtletí roku 2026 zvýšila celosvětové dodávky o 6,1 % a v Evropě zůstává druhou nejprodávanější automobilovou značkou. Rychle roste především zájem o elektromobily.

Od ledna do září dodala Škoda zákazníkům po celém světě 812 400 vozů, meziročně o 6,1 % více. V Evropě, tedy v zemích EU 27+4, registrovala 666 798 automobilů a upevnila si pozici druhé nejprodávanější značky. Největším trhem zůstává Německo, kde dodávky vzrostly o 15,9 % na 178 300 vozů. V České republice automobilka zaznamenala růst o 4,2 % na 70 500 vozů.
Růst prodejů doprovázely také lepší hospodářské výsledky. Tržby za devět měsíců dosáhly 23,1 miliardy eur, což znamená meziroční zvýšení o 3,5 %. Provozní zisk vzrostl o 7,4 % na 1,9 miliardy eur a rentabilita tržeb se zlepšila z 8,0 na 8,3 %. Čistý peněžní tok činil 1,8 miliardy eur.
Elektromobily táhnou růst
Výrazně rychleji než celkové dodávky rostou elektrifikované modely. Škoda celosvětově předala zákazníkům 203 100 elektromobilů a plug-in hybridů, meziročně o 34,7 % více. V Evropě už vozy do zásuvky představují 29,8 % všech dodávek značky, zatímco před rokem jejich podíl činil 24,1 %.

Samotných elektromobilů Škoda v Evropě dodala 167 400, což představuje růst o 41,3 %. Hlavní zásluhu mají elroq a enyaq, které jsou třetím a čtvrtým nejprodávanějším elektromobilem v Evropě. Elroq dosáhl celosvětově 92 200 dodávek a meziročně vzrostl o 52,7 %, enyaq si připsal 72 700 vozů. Škoda je díky tomu pátou nejprodávanější značkou elektromobilů v Evropě.

Další růst elektrické nabídky mají podpořit epiq a peaq. Do poloviny října na oba nové modely automobilka přijala více než 82 000 objednávek. Jejich uvedením zároveň rozšířila portfolio na rekordních 14 modelových řad.
Octavia zůstává jedničkou
Nejprodávanějším modelem značky zůstává octavia se 138 000 dodanými vozy, přestože její výsledek meziročně klesl o 2,9 %. Následuje kodiaq se 107 800 vozy a růstem o 11,9 %. Kamiq a elroq shodně dosáhly 92 200 kusů, fabia 88 100 a enyaq 72 700 vozů.

Škoda současně pokračuje v expanzi mimo Evropu. V Indii dodávky vzrostly o 7,8 % na 53 200 vozů, čímž se země stala čtvrtým největším trhem značky. Ještě výraznější procentuální růst zaznamenal Egypt, kde Škoda dodala 5000 automobilů, meziročně o 48,8 % více.
Výkony za rok 2026 v tabulkách
| Škoda Auto Group – Klíčové hospodářské ukazatele za první tři čtvrtletí roku 2026 | ||||
| Ukazatel | Jednotka | leden–září 2026 | leden–září 2025 | Změna |
| Dodávky zákazníkům | vozů | 812 400 | 765 700 | +6,1% |
| Výroba³) | vozů | 856 400 | 837 000 | +2,3% |
| Odbyt⁴) | vozů | 899 100 | 869 700 | +3,4% |
| Tržby | mil. eur | 23 132 | 22 342 | +3,5% |
| Provozní výsledek | mil. eur | 1 923 | 1 790 | +7,4% |
| Rentabilita tržeb | % | 8,3 | 8,0 | – |
| Investice | mil. eur | 1 161 | 1 304 | -11,0% |
| Čistý peněžní tok | mil. eur | 1 782 | 1 934 | -7,9% |
| Poznámky: | ||||
| 1) Škoda Auto Group zahrnuje společnosti Škoda Auto a.s., Škoda Auto Slovensko s.r.o., Škoda Auto Deutschland GmbH a Škoda Auto Volkswagen India Pvt. Ltd. | ||||
| 2) Procentuální odchylky jsou vypočteny z nezaokrouhlených čísel. | ||||
| 3) Zahrnuje výrobu ve skupině Škoda Auto Group, bez výroby v partnerském montážním závodu na Slovensku a ve Španělsku, ale včetně ostatních koncernových značek jako Seat/Cupra, Volkswagen a Audi; výroba vozů bez dílčích/kompletních sestav. | ||||
| 4) Zahrnuje odbyt skupiny Škoda Auto Group prodejním společnostem, včetně dalších koncernových značek jako Seat/Cupra, Volkswagen, Audi, Porsche, Bentley a Lamborghini. | ||||
| Celosvětové dodávky vozů za první tři čtvrtletí 2026 ve vybraných prodejních regionech | |||
| Prodejní region | leden–září 2026 | leden–září 2025 | Změna |
| Západní Evropa | 483 200 | 443 200 | +9,0% |
| Německo (největší trh) | 178 300 | 153 800 | +15,9% |
| Střední Evropa | 160 200 | 150 200 | +6,6% |
| Česká republika | 70 500 | 67 700 | +4,2% |
| Východní Evropa | 42 300 | 39 300 | +7,7% |
| Indie | 53 200 | 49 400 | +7,8% |
| Ostatní trhy | 72 900 | 72 800 | +0,1% |
| Čína | 700 | 10 800 | – |
| Celkem na světě | 812 400 | 765 700 | +6,1% |
| Dodávky vozů Škoda zákazníkům za první tři čtvrtletí 2026 v kusech, zaokrouhleno, po modelech; změna v % oproti stejnému období roku 2025 | ||
| Model | leden–září 2026 | Změna |
| Škoda Octavia | 138 000 | -2,9% |
| Škoda Kodiaq | 107 800 | +11,9% |
| Škoda Kamiq | 92 200 | -3,3% |
| Škoda Elroq | 92 200 | +52,7% |
| Škoda Fabia | 88 100 | -2,1% |
| Škoda Karoq | 75 000 | -4,2% |
| Škoda Enyaq | 72 700 | +25,0% |
| Škoda Superb | 50 500 | -7,3% |
| Škoda Scala | 39 000 | -3,5% |
| Škoda Kylaq | 33 200 | +10,2% |
| Škoda Kushaq | 11 400 | +16,3% |
| Škoda Slavia | 9 700 | -4,5% |
| Škoda Epiq | 1 900 | – |
| Škoda Peaq | 700 | – |




























