Český trh

S novým dodavatelem podporuje Isuzu distribuci vozů nejen v České republice

>Redakce Redakce
04 srpna, 2022

Společnost Astara podepsala se svými partnery ve společném podniku dohodu o akvizici distribučních aktivit Isuzu v Německu a Rakousku (D-MAX a N-Series), České republice a na Slovensku (D-MAX). Společnost Isuzu Sales Deutschland GmbH, která je distributorem v těchto 4 zemích, bude integrována do společnosti Astara Western Europe, která již provozuje distribuční činnost Isuzu v Belgii, Nizozemsku, Lucembursku (D-MAX a N-Series) a Polsku (D-MAX). Dohoda ještě podléhá schválení evropských úřadů pro hospodářskou soutěž.

Astara Western Europe (dceřiná společnost Astara) a Isuzu Motors zahájily spolupráci v roce 2004, kdy společnosti začaly komercializovat jak pick-up D-MAX, tak lehký nákladní vůz N-series v Beneluxu a později také D-MAX v Polsku.

Od zahájení provozu bylo na těchto trzích registrováno přes 20 000 vozidel Isuzu. Dnes tato úspěšná spolupráce vedla k dohodě, v níž jsou všechny země seskupeny do jednoho celku. Astara a její partneři jsou všichni odhodláni k úspěchu tohoto nového společného podniku. Transakce podléhá schválení úřadu EU pro hospodářskou soutěž a očekává se, že bude dokončena v nadcházejících měsících.

Tato expanze a nová spolupráce jsou pro Astaru velmi důležité, protože společnost posiluje svou přítomnost v Německu a Rakousku a přidává Českou republiku a Slovensko do své sítě, ve které je nyní integrováno celkem 19 zemí napříč Evropou, Latinskou Amerikou a jihovýchodní Asií. Generální ředitel společnosti Astara, Jorge Navea, je z tohoto nového společného podniku obzvláště nadšen:

 

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit