Český trh

Výbava Extreme pevně zakotvila v modelech Dacia. Jogger se proměňuje na obytné auto

>Redakce Redakce
06 března, 2023

Na bruselském autosalonu představila Dacia na jaře zcela novou výbavu Extreme. Tento stupeň výbavy mají ve svých nabídkách i další tři vlajkové modely značky. Extreme doplňuje modelovou řadu Sandero Stepway a trvale nahrazuje limitovanou řadu Extreme u modelů Jogger a Duster.

Outdoor podle značky Dacia je životní styl: dobrodružství, outdoorové aktivity, objevování na vlastní pěst nebo ve skupině si můžete užít jen s robustním a odolným společníkem na kolech.

Modely Sandero Stepway, Jogger a Duster dostávají novou zelenou metalízu Cèdre, černě lesklou žraločí anténu a kontrastní měděné prvky exteriéru.   Zajímavostí je topografický reliéf na ochraně dveří, ozdobě za předními blatníky a na sloupcích dveří. Celkově hodnotný dojem dotvářejí černá kola s průměry 16 a 17 palců. 

V interiéru modelů řady Extreme (Sandero Stepway, Jogger a Duster) se objevuje nový materiál MicroCloud. Tento materiál je použit na výplních dveří a sedadlech  a je aplikován také na přístrojové desce. Materiál MicroCloud byl vyvinut speciálně pro použití v automobilovém průmyslu (sedadla a interiérové doplňky). Čalounění je odolné vůči vnějším vlivům a velmi snadno se čistí. Povrch MicroCloud se vyznačuje jedinečným sametovým vzhledem a na dotek měkkým, příjemným vlastnostem. Outdoorový styl podporují gumové koberce zdobené opět topografickým vzorem a měděné detaily. 

Nový motor a chytrý pomocník do terénu

S uvedením výbavového stupně Spring Extreme představuje Dacia také zcela nový motor ELECTRIC 65 (65 k / 48 kW). Tento nový motor, dostupný pouze ve výbavě Spring Extreme, v kombinaci s novou specifickou převodovkou (která snižuje točivý moment přenášený na kola) zajišťuje větší zrychlení a akceleraci v širším rozsahu použití pro větší potěšení z jízdy. S tímto novým motorem ELECTRIC 65 má Spring Extreme dojezd 220 km ve smíšeném cyklu WLTP (a 305 km v městském cyklu WLTP). Motor ELECTRIC 45 (45 k / 33 kW) zůstává dostupný pouze pro výbavu Cargo.

Vyjet z blátivých, zasněžených nebo kluzkých cest může být pro vozidlo s pohonem dvou kol skutečnou výzvou. Extended Grip je chytré řešení značky Dacia, jak se dostat mimo zpevněné cesty s naprostým klidem.

Systém Extended Grip, který je standardní výbavou modelů Stepway a Jogger ve výbavě Extreme, umožňuje po aktivaci řidičem pomocí tlačítka na středové konzole maximálně natočit přední kola a najít tak dodatečnou přilnavost při vyškrabávání pod sypkým povrchem pomocí změny nastavení systému ESP.

Duster, outdoorový a ikonický model značky, je k dispozici s pohonem všech kol a od svého uvedení na trh se etabloval jako referenční SUV s nezpochybnitelnými terénními schopnostmi.

Proměna na útulnou ložnici

Paket Sleep je prvním příslušenstvím řady InNature. Paket Sleep bude k dispozici pro všechny úrovně výbavy vozu Jogger a umožní během několika minut proměnit kabinu v ložnici. Jedná se o odnímatelné příslušenství kompatibilní se všemi vozy Jogger vyrobenými od uvedení na trh. V případě sedmimístné verze modelu Jogger je nutné předem vyjmout dvě vyjímatelná sedadla ve třetí řadě. 

Dvoulůžko lze snadno rozložit za méně než dvě minuty a pod ním se nachází 220litrový úložný box. Vestavba přitom váží méně než 50 kg včetně matrace. Jednoduché a chytré dřevěné příslušenství doplní kempinkovou výbavu, kterou již mnozí uživatelé vlastní (například chladicí box nebo vařič) a kterou nechtějí kupovat duplicitně.

Zachování vysoké užitné hodnoty pro běžný den

Po zatažení krytu zavazadlového prostoru je vestavba neviditelná a Jogger si zachovává vlastnosti pětimístného osobního vozu. Přístup k 220litrovému boxu je zachován vždy, ať už je lůžko složené nebo rozložené. Při úplném rozložení se z výklopné části se znakem Dacia stane odkládací plocha.

Plocha pokrytá matrací je komfortní: 190 cm dlouhá a až 130 cm široká u zadních dveří. Minimální výška 60 cm poskytuje velkorysý prostor.

K paketu Sleep InNature je k dispozici zatemňovací stínidla na všechna okna pro zajištění tmy a soukromí i venkovní stan, který lze chytře připojit na páté dveře vozu, a získat tak prostornější zázemí.

Ceník nového modelu Duster

Ceník nového modelu Jogger

Ceník nového modelu Sandero Stepway

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit