12. června 2024
Ekologie

Renault Mégane hatchback poprvé s plug-in hybridním pohonem

>Redakce Redakce
03 června, 2021

Motorizace E-Tech Plug-in Hybrid je již v prodeji na karosářské variantě Grandtour a nyní přichází do nabídky klasického hatchbacku.

Tato pohonná jednotka kombinuje výhody elektrického pohonu bez obav z dojezdu. Kombinovaný výkon spalovacího motoru a 2 elektromotorů dosahuje 160 koní a díky baterii o kapacitě 9,8 kWh (400V) umožňuje čistě elektrický dojezd až 50 km (WLTP) v kombinovaném cyklu a až 65 kilometrů v městském cyklu (WLTP City).

Inženýři Renaultu vyvinuli revoluční řešení pro hybridní pohony, které jsou předmětem více než 150 patentů a který nese název E – TECH. Pohonný agregát společný hybridním pohonům Renault existuje ve dvou variantách: E-TECH pro „full hybrid“ (HEV neboli „hybrid“) a E-TECH Plug-in pro „plug-in hybrid“ (PHEV neboli „dobíjecí hybrid“).

Pohonná jednotka v modelech E-TECH se skládá celkem ze tří motorů, jednoho spalovacího a dvou elektrických. Spalovací motor byl vyvinut v nové generaci pro optimální využití hybridního pohonu a používá nejmodernější technologie umožňující optimalizaci účinnosti a výkonnosti současně. Centrem inovací ve verzích E-TECH je automatická sekvenční převodovka. Tato rychlostní skříň s ozubenými koly nemá spojku ani synchronizátory, což umožňuje snížit tření a tím pádem i omezení energetických ztrát.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit