Fleet derby

Flotilovým automobilem roku 2020 se stala Škoda Scala

>admin admin
04 února, 2020

Hotel Artemis, Praha; 3. února 2020

Šestý ročník ankety FLEET DERBY – FLOTILA ROKU zná své vítěze. Hotel Artemis opět hostil slavnostní galavečer uspořádaný redakcemi odborných magazínů Business Car a Flotila, spojený s vyhlášením a oceněním nejlepších flotilových automobilů, produktů a služeb.

Letos se do ankety nominovalo 45 automobilů, což slibovalo zajímavé souboje. Po dvanáctiměsíční pauze se do ankety vrátily také flotilové produkty a služby, které se vyhlašují každý sudý rok. Přestože hlavní struktura ankety zůstala zachována, přibyla kategorie “Flotilové elektroauto”, kam byly nominovány nejen elektromobily, ale i hybridy včetně plug-inů a mildhybridů. Tato elektroauta soutěžila nejen o prvenství v rámci své kategorie, ale také o hlavní titul “Flotilové elektroauto roku 2020”.

O vítězích dvou hlavních cen rozhodovala třicetijednočlenná odborná porota složená ze zkušených flotilových manažerů, ředitelů a majitelů firem. Se všemi nominovanými automobily se měla možnost detailně seznámit během testovacího dne konaného vloni začátkem října v Prague City Golf Club ve Zbraslavi u Prahy. Jízdní vlastnosti však byly jen jedním z mnoha kritérií, které porota hodnotila. Pro lepší přehled vypracovala společnost TecAlliance  ke každému vozu přehled nákladů na servis a opotřebitelné díly po ujetí 90 000 a 150 000 km, což pomohlo odkrýt skutečné náklady na provoz. Porotci dále zohlednili zůstatkové hodnoty, celkové praktické využití pro vozové parky, technickou vyspělost automobilu, bezpečnost a jízdní vlastnosti. Na závěr dne vyplnil každý porotce anketní lístek, kde rozdělil deset hlasů mezi tři automobily, přičemž žádný nesměl mít stejný počet bodů. Své stanovisko navíc museli doplnit písemným odůvodněním.

Nejvíce sympatií si získala Škoda Scala, která se sedmibodovým náskokem celou anketu vyhrála, stala se tak flotilovým autem roku 2020, a zároveň se v kategorii referentských automobilů umístila na druhém místě. Z vyplněných hlasovacích lístků bylo patrné, že Škoda Scala bodovala především jízdními vlastnostmi, zajímavým designem, příznivými náklady na provoz, povedenými spalovacími motory a velmi dobrým poměrem ceny a výbavy. Silným argumentem byla také hustá servisní síť, která pomohla i celkově druhé Škodě Superb. Třetí příčku se ztrátou 22 bodů získal loňský vítěz Ford Focus.

Jak už jsme v úvodu zmínili, odborná porota také hledala nejlepší Flotilové elektroauto roku 2020, kde byly nominovány automobily s plně nebo částečně elektrickým pohonem. Hojná účast slibovala těsný souboj, který nakonec vyhrála Toyota Corolla. Toyota má s hybridními pohony více jak dvacetiletou praxi a ve svém segmentu patří mezi lídry. Právě technicky dobře zvládnutá pohonná soustava a nabídka třech karosářských variant patří mezi hlavní trumfy zcela nového modelu Corolla. Smeknout ale musíme také před druhým Volkswagenem e-Golf, který se na samém sklonku života stále těší mimořádné oblibě. Loňské evropské prodeje jsou toho jasným důkazem. Letos ho střídá zbrusu nových elektromobil ID.3. S odstupem pěti bodů získal třetí místo Volkswagen e-Crafter.

Vyhlášení výsledků uzavírají produkty a služby, které rovněž volila odborná porota v jednotlivých kategoriích. Flotilovou službu roku 2020 v oblasti Finance a pojištění vyhrála společnost Business Lease se službou BusinessRent. Z technologií a inovací zaujal porotu nejvíce ovladač nezávislého topení Thermo Connect od společnosti Webasto. Poslední kategorii věnovanou systémům pro monitorování a správu flotil vyhrál produkt MyFleet od společnosti LeasePlan.

Vyplněné hlasovací lístky porotců jsou zveřejněny na webových stránkách www.fleetderby.cz, čímž se vylučuje možnost jakékoli manipulace s nimi. Právě na transparentnost soutěže je kladen velký důraz. Pravidla například neumožňují hlavní partnerství nebo sponzorství žádné z automobilek, aby výsledky nebyly zavádějící. Organizátorem i vyhlašovatelem jsou časopisy Business Car a Flotila.

Hlavní výherci ankety FLEET DERBY – FLOTILA ROKU 2020 dle odborné poroty:

Flotilové auto roku 2020:

1. místo               Škoda Scala

2. místo               Škoda Superb

3. místo               Ford Focus

Flotilové elektroauto roku 2020:

1. místo               Toyota Corolla

2. místo               Volkswagen e-Golf

3. místo               Volkswagen e-Crafter

Nejúspěšnější produkty a služby ankety FLEET DERBY – FLOTILA ROKU 2020:

Finance a pojištění: BusinessRent společnosti Buiness Lease

Technologie a inovace: Thermo Connect společnosti Webasto

Systémy pro monitorování a správu flotil: MyFleet společnosti LeasePlan

Nejúspěšnější automobily ankety FLEET DERBY – FLOTILA ROKU 2020 podle tříd

Anketa FLEET DERBY je otevřená také širšímu okruhu flotilových manažerů, kteří vybírají nominované automobily ze čtyř tříd, a to referentské, manažerské, flotilové elektroauto a užitkové. Své favority si mohli vyzkoušet začátkem října v rámci testovacího dne. Hlasovat bylo možné prostřednictvím webových stránek www.fleetderby.cz.

Manažerské vozy

1. místo               Volkswagen Passat

2. místo               Peugeot 508 SW

3. místo               Škoda Superb

SUV vozy a crossovery:

1. místo               Subaru XV

2. místo               Toyota RAV4

3. místo               Mercedes-Benz GLE

Referentské vozy:

1. místo               Hyundai i30

2. místo               Škoda Scala

3. místo               Kia ProCeed

Flotilové elektroauto

1. místo               Mercedes-Benz EQC

2. místo               BMW 330e

3. místo               Nissan e-NV200 Evalia

Užitkové vozy do 3,5 tuny

1. místo               Peugeot Partner

2. místo               Volkswagen Crafter

3. místo               Ford Transit

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit