Školení

Odborný den „Alternativní pohony v praxi”

>Mario Rychtera Mario Rychtera
31 května, 2019

Redakce magazínu BusinessCar jde s dobou přinášející razantní nástup alternativních pohonů. Pro své hosty, čtenáře a partnery připravila v úterý 28. května odborný den s názvem „Alternativní pohony v praxi“. Dějištěm události se stalo Letecké muzeum Metoděje Vlacha u Mladé Boleslavi.

Dopolední program provázely zajímavé přednášky věnující se financování vozů s alternativními pohony a s tím spojenou legislativou. Velká pozornost byla věnována vývoji zůstatkových hodnot v kontextu s celkovým TCO. Přednášející se také detailně věnovali elektromobilům, především jejich návratnosti, dobíjení, ale také infrastruktuře plnicích a dobíjecích stanic, která je pro rozvoj alternativních pohonů stěžejní.

Zbytek dne pak patřil testování v běžném provozu. K dispozici bylo třicet vozů čtrnácti různých značek reprezentující solidní průřez nabídkou s alternativními pohony. Dominovaly elektromobily, hybridy a vozy na CNG.

Závěrem bychom rádi poděkovali generálním partnerům akce, společnostem innogy Energo a Volkswagen Financial Services. Hlavními partnery se staly značky Toyota, Lexus a společnosti LeasePlan a Porsche Česká republika zahrnující koncernové značky Audi, SEAT a Volkswagen osobní a užitkové vozy.

Děkujeme také našim partnerům a vystavovatelům za účast a poskytnutí dostatečného počtu vozů k testování.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit