Školení

Odborný den: Alternativní pohony v praxi

>admin admin
04 března, 2017

Redakce odborného magazínu Business-Car uspořádala pro své čtenáře a manažery odborný den zaměřený na alternativní pohony. K testovacím jízdám byly k dispozici hybridy, elektromobily i CNG vozy.

Globální boj se snižováním emisní zátěže je v Evropě čím dál více zmiňované téma. Automobilový průmysl a rozvoj alternativních pohonů tak neovlivňují pouze trendy, ale významnou roli hrají i nová legislativní nařízení. Příkladem jsou vznikající nízkoemisní zóny v metropolích nebo nové směrnice pro měření spotřeby a emisí. Nemluvě o diskutabilním výhledu do dalšího desetiletí.

Alternativní pohony tak budou muset přijmout i firemní vozové parky, které v současnosti spoléhají zejména na dieselové agregáty. Vzhledem rostoucímu významu alternativních pohonů uspořádala redakce odborného časopisu Business-Car testovací den, pro flotilové manažery a majitele velkých společností, zaměřený právě na toto téma. Akce se konala ve čtvrtek 1. listopadu v reprezentativních prostorách zámku Svijany.

Dopolední program patřil zajímavým přednáškám na téma alternativní pohony. Řeč byla o aktuální nabídce u jednotlivých automobilek a jejich srovnání s konvenčními pohony, které hrají významnou roli při správě vozových parků.

Současnou modelovou nabídku zde prezentovalo devět automobilek (Audi, BMW, Iveco, KIA, Lexus, Nissan, Renault, Toyota, Volkswagen), které nabídly 23 automobilů k testovacím jízdám na předem připravených trasách v okolí svijanského zámku. Ty vedly zajímavými okreskami s krátkým úsekem po dálnici. Účastníci se tak mohli důkladně seznámit s hybridním, elektrickým i CNG (stlačený zemní plyn) pohonem, který zejména ve firemních vozových parcích zažívá značný rozmach.

Největší modelové zastoupení zde měly automobilky Toyota a Lexus v roli generálních partnerů akce. Kromě již známé Toyoty Prius PHEV bylo možné se svézt vlajkovou lodí Lexus LS 500h, nebo vysoce výkonným modelem LC 500 s atmosférickým motorem 5.0 V8.  Dalšími generálními partnery byla společnost innogy energo Česká republika, působící v oblasti energetiky a poskytovatel finančních i správních produktů LeasePlan Česká republika, s.r.o..

Generálním partnerům, automobilkám i přednášejícím děkujeme za účast. Bez nich by nebylo možné v rámci odborného dne nabídnout tak kvalitní program i zázemí.

Kompletní přehled včetně podrobných informací z přednášek naleznete v prosincovém vydání magazínu Business-Car.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit