Technologie

Služba Optifleet nyní jako mobilní aplikace

>Mario Rychtera Mario Rychtera
14 února, 2018

Renault Trucks představuje aplikaci Optifleet, mobilní verzi svého software pro správu vozového parku. Optifleet,nově dostupný také pro mobilní telefony a tablety, umožní dopravcům sledovat jejich vozidla kdekoli a kdykoli a rychle reagovat v případě nečekaných událostí.

Zjednodušené rozhraní aplikace Optifleet umožní dispečerům a správcům vozových parků pouhým kliknutím přístup k jejich vozidlům, přidávat nové zakázky (My fleet now), anebo sledovat a vyhodnocovat jízdní styl řidičů a jejich používání vozidla (Ecoscore). Tři moduly systému pomáhají dopravcům optimalizovat jízdní styl řidiče, efektivně spravovat vozový park a řídit provozní náklady. Optifleet může v praxi přispět k úspoře až 5 000€ u jednoho vozidla.

Modul Check poskytuje technické informace o vozidlech, které přispívají ke snižování spotřeby paliva a emisí CO2. Obsahuje funkci Ecoscore, která sleduje a analyzuje jízdní styl řidičů a vyhodnocuje postup pro další snižování spotřeby paliva. Modul Map lokalizuje vozidla v reálném čase, analyzuje ujeté trasy s cílem optimalizovat čas a počet ujetých kilometrů. Modul Drive poskytuje informace o době řízení a umožňuje stahování údajů na dálku z karty řidiče a tachografu.

Aplikace Optifleet je ke stažení v AppStore a Google Play. Používání aplikace vyžaduje předplatné služby Optifleet.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit