Český trh, Ekologie

CUPRA Tavascan se českým zájemcům představila v nejsilnější verzi. Výbavou nešetří

>Redakce Redakce
14 listopadu, 2023

Elektrická CUPRA Tavascan má pro premiéře. Na veletrhu e-Salon se ukázala v nejsilnější verzi VZ.  

K usednutí za volant vybízí již nezaměnitelný vzhled tohoto SUV kupé v atraktivním metalickém odstínu modrá Tavascan. Celkový dojem umocňují broušená 21“ kola Adrenaline kombinující odstíny černé a měděné barvy, světlomety Matrix LED a osvětlená loga CUPRA na přídi a zádi.
 
Atmosféra sofistikované sportovnosti panuje také v interiéru Dark Night s tmavě modrým čalouněním a ozdobnými prvky. Elektricky nastavitelná skořepinová sedadla s čalouněním v kombinaci Dinamica/kůže a s pamětí pro uložení polohy poskytnou maximální komfort při cestování na krátké i dlouhé vzdálenosti a perfektní oporu těla při sportovní jízdě. Příjemné prostředí uvnitř vozu dotváří panoramatická střecha a elegantní dekorační osvětlení.


 
Součástí rozsáhlé sériové výbavy je mimo jiné třízónová automatická klimatizace, audiosystém Sennheiser s 12 reproduktory, navigační systém s 15“ displejem, průhledový displej s rozšířenou realitou a nejmodernější konektivita se službami CUPRA CONNECT, bezdrátovým systémem Full Link a bezkabelovou nabíječkou chytrých telefonů. Přístup do zavazadlového prostoru o objemu 540 litrů usnadňuje elektrické ovládání zadního výklopného víka s „virtuálním pedálem“. Na přání dodávaný zimní paket zahrnuje tepelné čerpadlo a vyhřívání všech sedadel, volantu a čelního skla.
 
Elektricky poháněný model CUPRA Tavascan je zkonstruován na základě platformy MEB koncernu Volkswagen a jeho karoserie má při rozvoru náprav 2766 mm vnější rozměry 4644 x 1861 x 1597 mm. Tavascan zaujme nejen svým vzhledem, ale také souborem nejmodernějších technologií v oblastech pohonu, podvozku, konektivity, bezpečnosti a komfortu. CUPRA bude své první zcela elektrické SUV kupé nabízet ve dvou výkonových verzích: 210 kW (286 k) a 250 kW (340 k).


 
Verze VZ Adrenalin poskytuje sportovní výkony podpořené maximální trakcí pohonu všech kol a díky využitelné kapacitě akumulátorové baterie 77 kWh umožňuje na jedno nabití dojezd 517 km podle metodiky WLTP. V případě rychlého nabíjení stejnosměrným proudem lze využívat nabíjecí výkon až 135 kW. Z klidu dokáže CUPRA Tavascan VZ dosáhnout rychlosti 50 km/h za pouhých 2,4 sekundy a zrychlení z 0 na 100 km/h trvá pouhých 5,6 sekundy. Jako emocionální a řidičsky orientované SUV kupé je CUPRA Tavascan vybavena technologií adaptivního podvozku DCC Sport, sportovním odpružením a progresivním řízením.
 
Hlavní pozornost je u modelu Tavascan věnována také bezpečnosti a komfortu. Z široké škály vyspělých asistenčních systémů mohou řidiči využívat například novou verzi asistenta pro automatizovanou jízdu úrovně 2 s přístupem k datům z cloudu nebo funkci automatizované změny jízdního pruhu zvyšující úroveň komfortu při jízdě na dálnici. Výbava modelu CUPRA Tavascan zahrnuje rovněž vyspělé parkovací funkce včetně asistenta pro dálkově ovládané parkování, RPA (Remote Park Assist), a inteligentního parkovacího asistenta s pamětí pro parkovací manévry. Dokonalý přehled o situaci kolem vozu při manévrování poskytuje 360° kamerový systém Top View.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit