Ekologie

Elektrické dodávky Renault Kangoo a Master posílily v klíčových parametrech a významně ulehčí správu vozového parku

>Redakce Redakce
14 června, 2022

Renault zatraktivňuje elektrické dodávky Kangoo Van E-Tech Electric a Master E-Tech Electric. Současné verze jsou vnímány jako prostředky pro finální fázi rozvážky, zatímco nový model uspokojí nároky na delší dojezd. Oba vozy nyní profitují z větších baterií a systému rychlejšího nabíjení.

Modernizované Kangoo bude nadále dostupné v krátké i dlouhé verzi s objemy nákladového prostoru od 3,9 do 4,9 m3 a nosností mezi 600 až 800 kg. Díky baterii šikovně umístěné pod podlahou nabídne stejnou užitnou hodnotu jako spalovací verze. Zvýšila se ale její kapacita na 45 kWh, což s sebou přináší prodloužení dojezdu z 280 na 300 km.  

Druhou novinkou je zkrácení prostojů na nabíječkách. Palubní systém o výkonu 11kW nahradila dvakrát výkonnější sestava, s níž Kangoo nabijete AC proudem za jednu hodinu a dvacet minut. Zároveň umožňuje použití rychlonabíjecí DC stanice s výkonem 80 kW. Součástí základní výbavy je jinak příplatkové tepelné čerpadlo a kapalinový chladicí systém.

Stejnou sestavu elektrického pohonu má také elektrický Master dostupný ve třech verzích s celkovou hmotností až 3,8 t. Najdete zde stejný 22kW systém navyšující dojezd o 50 km během 45 minut, ale vzhledem k tomu, že Master pracuje s těžšími náklady, dostal namísto 33kWh baterie rovnou 52kWh. Tím se prodloužil dojezd na 200 km.   

Oba vozy mohou být na přání vybaveny mobilními službami pro správce vozových parků, které shromažďují data o denním nájezdu, údržbě, aktuální poloze a z průběhu jízdy. Díky tomu má správce nejen lepší přehled o aktuální situaci, ale zároveň je schopný přesněji plánovat náklady na provoz.    

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit