Finance, Novinky

Opelu se ve světě dařilo. Na českém trhu však klesl

>Redakce Redakce
13 února, 2024

Automobilka Opel vykázala v roce 2023 skvělé výsledky. Opel vloni celosvětově zvýšil své prodeje o výrazných 15 procent, to je nejsilnější nárůst za více než 20 let. Přibližně 670 tisíc nových registrací představuje nejlepší výsledek za poslední čtyři roky.

Mimořádně dobře si Opel vedl v segmentu elektromobilů – asi 90 tisíc prodaných BEV vozů představuje nárůst o 22 % ve srovnání s předchozím rokem.

Mimo trhy EU29 (země EU a vybrané kandidátské země) Opel zvýšili prodej o 62 % na celkových 101 tisíc vozů. Tento objem reprezentuje 15 % celkových tržeb.

Značky Opel a Vauxhall prodaly po celém světě celkem 125 tisíc lehkých užitkových vozů, což představuje meziroční nárůst o 26 % a Opel si drží vedoucí pozici v segmentu elektrických dodávek na celém trhu EU29.

Ve vysoce konkurenčním C-segmentu osobních vozů dokázal Opel s modelem Astra v roce 2023 zdvojnásobit své evropské prodeje. Celkově se prodalo asi o 57 % více vozů Opel Astra a Opel Grandland ve srovnání s předchozím rokem. A Opel Corsa je stále bestsellerem Evropy! V Německu a Velké Británii to je nejprodávanější vůz B-segmentu, v Řecku je Corsa dokonce absolutně nejprodávanějším automobilem.

Počet on-line zadaných zákaznických objednávek se meziročně zvýšil o celých 92 % – to jednoznačně dokládá význam, který je nutné on-line prostředí věnovat do budoucnosti!

V České republice Opel registroval 2723 automobilů a ve srovnání s rokem 2022, kdy dosáhl na 4109 registrací, se propadl z 11. na 17. místo. Mezi modely je nejoblíbenější Crossland X (819 registrací), následovaný Corsou (544 registrací) a třetí Mokkou (542 registrací).

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit