24. září, Hradec Králové

Stejně jako v loňském roce se i letos stalo nejdůležitějším datem ankety Fleet Derby – Flotila roku 23. září. Organizátoři akce, redakce Business Car a Flotila spolu s partnerem testovacího dne ankety, společnosti LeasePlan využili nový polygon postavený v atraktivním prostředí bývalého vojenského letiště v Hradci Králové. Letošní účast trhala rekordy. Pozvání přijalo 320 hostů, k dispozici bylo 94 automobilových novinek.

Hosty akce Fleet Derby – Flotila roku, Srovnávací jízdy LeasePlan 2021 byla výhradně odborná veřejnost a porota rozhodující o titulech Flotilové auto roku. Její role je čím dál složitější. Vzhledem k masivní elektrifikaci a rozmachu nejrůznějších hybridních technologií je vzájemné srovnávání nominovaných vozů náročnější a vyžaduje zvážení více aspektů, než tomu bylo v předchozích letech. Znatelně také narůstá počet elektromobilů, které dnes vyrábí téměř každá automobilka. To si letos vyžádalo změnu v jednotlivých nominacích, kde elektromobily mezi sebou soupeří v samostatné kategorii.

Odborná porota při svém hodnocení zohledňuje technickou vyspělost vozu, produkci CO2, zůstatkové hodnoty, celkové náklady na provoz (TCO), vhodnost pro firemní autoparky, užitnou hodnotu, cenu a řadu dalších parametrů. Odevzdané hlasovací lístky budou po vyhlášení vítězů zveřejněny na stránkách www.fleetderby.cz.

S roční pauzou se do ankety vrátily oblíbené produkty a služby. Ty o svou přízeň bojovaly v kategoriích Finance a pojištění i Technologie a systémy pro správu flotil. Také zde se odrážel silný vliv elektromobility, které byla věnována třetina produktů a další s ní úzce souvisely.

Dobře vybavené zázemí testovacího polygonu v Hradci Králové umožnilo připravit velmi bohatý doprovodný program. Zkušení instruktoři se na kurzu bezpečné jízdy prakticky nezastavili, stejně jako trojice offroadů na terénním okruhu. Zajímavý byl také simulátor postřehu a periferního vidění, na kterém trénují i jezdci Formule 1. Vrcholem byly odpolední vyhlídkové lety dvěma vrtulníky.

Vedle nominovaných vozů přivezly automobilky celou řadu dalších důležitých novinek. Pro testování bylo k dispozici více jak osmdesát vozidel, což s přehledem předčilo všechny předešlé ročníky. Rekordní byl také počet testovacích jízd, který překonal hranici 650 zápůjček. Mezi nejvytíženější a nejžádanější modely patřily vozy Audi, DS, Ford, Kia, Mercedes-Benz, Peugeot, Subaru, Škoda Auto a Volkswagen.

 

Hlavní partner testovacího dne

Fotogalerie

Vystavovatelé produktů a služeb

Doprovodný program

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit