Společnosti Bridgestone, globální lídr v oblastech pneumatik a gumárenských produktů poskytující řešení pro bezpečnou a trvale udržitelnou mobilitu, a EVBox, vedoucí poskytovatel řešení pro nabíjení elektromobilů, dnes oznámily nové, dlouhodobé partnerství zaměřené na rozšiřování nabíjecí infrastruktury v Evropě.

Oba partneři vybudují až 3500 nových nabíjecích přípojek v evropské maloobchodní a servisní síti Bridgestone, která zahrnuje přední značky Speedy a First Stop. Realizace pětiletého projektu bude zahájena ve Francii a Itálii a postupně se rozšíří i do Velké Británie, Německa, Polska, Španělska a dalších evropských zemí. Bridgestone tak činí další krok ve snaze podporovat rozšíření elektromobility v rámci svého úsilí přispívat k utváření trvale udržitelné budoucnosti mobility.

Nová nabíjecí síť společnosti Bridgestone bude zahrnovat nabíjecí stanice pro normální i rychlé nabíjení umístěné ve strategických lokalitách a dostupné všem řidičům soukromých i fleetových elektromobilů. Rychlonabíjecí stanice umožní rychlé nabíjení na frekventovaných dálkových trasách. Realizaci vytyčených cílů usnadní partner společnosti EVBox, firma TSG, která je evropským lídrem v oblasti technických služeb pro řešení mobility. TSG bude hrát hlavní roli v celém procesu výstavby i následné údržby nabíjecí infrastruktury pro elektromobily v evropské maloobchodní a servisní síti Bridgestone.

Řidiči soukromých i fleetových elektromobilů budou mít díky partnerství společností Bridgestone a EVBox snadný přístup k jedné z největších evropských nabíjecích sítí, kterou tvoří více než 130 000 veřejných nabíjecích přípojek a 3500 nových nabíjecích přípojek, a to v rámci jednoho řešení – speciální karty nebo aplikace pro mobilní telefony na základě softwaru pro správu nabíjení společnosti EVBox.

Aplikace (nebo karta) je pro uživatele mimořádně praktickým, komfortním a efektivním nástrojem, který jim umožní snadné nabíjení v celé Evropě. Jejím benefitem je také přehledné vyúčtování spolu se snadnou úhradou prostřednictvím jedné centralizované platformy, která navíc poskytuje data o nabíjení. Uživatelé mohou s jedním řešením cestovat z Madridu až do Helsinek.

Maloobchodní síť společnosti Bridgestone bude navíc díky partnerství s firmou EVBox nabízet řidičům elektromobilů domácí stanice pro nabíjení elektromobilů včetně možnosti montáže. Bridgestone tím ještě více zintenzivní své úsilí o zlepšování dostupnosti elektromobilů jako trvale udržitelnějšího způsobu mobility.

Investice do evropské nabíjecí sítě

Bridgestone spatřuje v elektromobilech obrovskou příležitost ke snižování emisí CO2 a ke zvyšování ekologické udržitelnosti mobility, obzvláště s přihlédnutím k prognózám, podle nichž budou elektromobily v roce 2025 tvořit 20 procent prodaných nových osobních automobilů.

Stále však existuje mnoho překážek, které je nutné překonat, aby bylo možné zrealizovat zcela elektrickou budoucnost. Společnost Bridgestone ve svém každoročním výzkumu akceptace elektromobilů v Evropě zjistila, že 50 procent respondentů, kteří neuvažují o zakoupení elektromobilu, uvedlo jako důvod nedostatečnou nabíjecí infrastrukturu. EU na tuto výzvu odpověděla legislativním balíčkem „Fit for 55“, který od členských států vyžaduje, aby nabíjecí síť rozšiřovaly v souladu s očekávanými prodeji automobilů s nulovými emisemi. Cílem je vybudovat v pravidelných odstupech nabíjecí přípojky a plnicí stanice na nejvýznamnějších dálnicích.

 Bridgestone v rámci svého úsilí přispívat k utváření trvale udržitelné budoucnosti mobility transformuje své podnikání tak, aby podporovalo rozšíření elektromobilů. Bridgestone k této oblasti přistupuje komplexně a investuje do vývoje prémiových pneumatik a technologií pro pneumatiky určené pro elektromobily, ale i do speciálních řešení pro vozové parky a mobilitu. Společnost také udržuje partnerství s předními výrobci elektromobilů a na elektromobilitu připravuje i svou maloobchodní a servisní síť, která pod jednou střechou nabízí údržbu elektromobilů, veškerý pneuservis, nabíjení elektromobilů a mobilní služby pro elektromobily. Rozšíření evropské nabíjecí infrastruktury prostřednictvím partnerství se společnostmi EVBox a TSG je velkým milníkem na této cestě.

 

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit