Novinky

BMW přináší přehled modernizací pro letošní rok. Objevte na nové laky, prvky výbavy i technologie

>Redakce Redakce
26 ledna, 2023

Inovace v oblastech individualizace, digitalizace a elektrifikace přinesou na jaře 2023 do modelové řady BMW ještě více atraktivity. BMW křišťálové světlomety Iconic Glow oslavily světovou premiéru v novém BMW řady 7 a tato exkluzivní volitelná výbava bude od dubna 2023 k dispozici také pro BMW X7. Kromě toho dojde u BMW řady 7 k doplnění nabídky laků a čalounění. Oba výše uvedené luxusní modely spolu s čistě elektrickým BMW iX budou nabízeny také s rozšířeným Parkovacím asistentem Professional doplněným funkcí dálkově ovládaného parkování s Manévrovacím asistentem obsluhovaným aplikací My BMW v telefonu Apple iPhone.

V březnu 2023 dostanou modely BMW řady 4 a BMW M4 BMW Operační systém 8 a nejnovější generaci systému BMW iDrive s BMW Prohnutým displejem. Mnoho čistě elektrických modelů BMW bude dodáváno s nabíjecím kabelem Professional (Mode 3) určeným pro nabíjení střídavým proudem o výkonu až 22 kW.

BMW řady 7: nové laky exteriéru a výbavy interiéru

Od března 2023 budou všechny verze BMW řady 7 k dispozici s dalšími možnostmi individualizace exteriéru a interiéru. Mezi novinkami je například matný modrý metalický lak BMW Individual Frozen Tanzanite Blue.

Zákazníci budou navíc moci kombinovat exkluzivní dvoubarevné lakování BMW Individual se speciálními laky BMW Individual. Nové kožené čalounění M Merino s exkluzivními prvky v odstínech Taupe Grey/Night Blue (šedá/modrá) a Caramel/Atlas Grey (hnědá/šedá) a kombinace kůže BMW Individual Merino/kašmírová vlna s exkluzivními prvky v odstínu Black/Grey (černá/šedá) pomohou zákazníkům dodat interiéru jejich vozu ještě více exkluzivity.

Nová volitelná výbava pro BMW X7: BMW křišťálové světlomety Iconic Glow

Exkluzivní vzhled přední části přináší luxusním modelům BMW ještě větší vizuální přitažlivost. BMW křišťálové světlomety Iconic Glow, poprvé představené v novém BMW řady 7, budou moci od dubna 2023 rozzářit také BMW X7. U této volitelné varianty světlometů plní krystaly od Swarovského umístěné v horní části světlometů a podsvícené LED jednotkami roli bočních a denních světel.

Jak při slunečním svitu, tak v noci odrážejí tyto krystaly světlo do mnoha směrů. Tyto světlomety jsou sladěné osvětleným rámečkem BMW masky ve tvaru ledvinek a společně vytvářejí nezaměnitelný a výrazný světelný podpis.

BMW řady 7, BMW X7 a BMW iX: ovládání parkovacích manévrů pomocí Apple iPhone

Rozšířený Parkovací asistent Professional, dostupný od jara 2023 pro BMW řady 7, BMW X7 a BMW iX, přináší větší komfort při parkování a manévrování. BMW u této výbavy využívá inovativní digitální technologie k dalšímu posunu v oblasti automatizované jízdy a parkování. Rozšířený Parkovací asistent Professional umožňuje řidičům navádět svůj vůz na parkovací místa, vyjíždět z nich a také provádět složitější manévrování prostřednictvím aplikace My BMW v jejich chytrém telefonu (aplikace My BMW verze 2.12.x), a to i při pobytu mimo vůz.

Tato funkce usnadňuje využití extrémně úzkých nebo těžko přístupných parkovacích míst. Řidič může například pozastavit již probíhající parkování, vystoupit z vozu a poté pokračovat v manévru, zatímco zvenčí sleduje prostor kolem vozu. Podobně může ovládat také vyjíždění vozu z parkovacího místa.

Přepínání mezi ovládáním vozu uvnitř a zvenku je možné i při náročnějších manévrech pomocí Asistenta manévrování, který je další součástí Parkovacího asistentu Professional. Asistent manévrování si dokáže zapamatovat až deset manévrů s délkou až 200 metrů (celkem 600 m). Když se vůz vrátí do výchozí pozice jednoho z uložených manévrů, systém automaticky provede všechny uložené jízdní úkony, včetně zrychlování, brzdění, řízení a v případě potřeby i několikanásobných změn směru jízdy. To vše bez ohledu na to, zda řidič zůstane uvnitř vozu, nebo se rozhodne manévr ovládat zvenku pomocí svého telefonu Apple iPhone.

BMW iX nyní s manuálně aktivovaným řízením teploty vysokonapěťové baterie a navíc s asistentem pro jízdu s přívěsem

Všechny modely čistě elektricky poháněného BMW iX budou od března 2023 vybaveny dále zdokonalenou verzí prediktivní technologie řízení teploty vysokonapěťové baterie. Stejně jako v BMW i7 bude možné vyvolat předehřívání akumulátoru manuálně i v případě, že navádění k cíli navigačním systémem nebude aktivní. Zahřátí baterie zlepší schopnost baterie absorbovat energii při rychlonabíjení stejnosměrným proudem. K úpravě teploty akumulátoru se využívá zbytkové teplo z elektromotorů.

Součástí výbavy Driving Assistant, kterou je BMW iX standardně vybaveno, bude od března 2023 také Asistent jízdy s přívěsem. Tato funkce provádí při couvání s přívěsem pohyby volantem potřebné pro požadované manévrování.

BMW řady 4 a BMW M4 nyní s BMW Operačním systémem 8 a BMW Prohnutým displejem

Nejnovější úroveň digitalizace zvýší od jara 2023 také atraktivitu modelů BMW řady 4 a vysokovýkonných sportovních vozů BMW M4. Tyto vozy prémiového segmentu střední třídy budou standardně vybaveny BMW Operačním systémem 8, tudíž dostanou i ovládací systém iDrive s BMW Prohnutým displejem. V jednom celku se v něm spojuje 12,3palcový přístrojový panel a kontrolní displej s úhlopříčkou 14,9 palce.

Všechny motory dostupné pro BMW řady 4 Coupé, BMW řady 4 Gran Coupé a BMW řady 4 Cabrio budou standardně propojeny s osmistupňovou převodovkou Steptronic. Od března 2023 bude tato specifikace zahrnovat také řadicí páčky na volantu a nový volič převodovky na středové konzole. Součástí standardní výbavy všech modelových variant budou rovněž leskle černé lišty kolem bočních oken.

Do seznamu volitelné výbavy se nově přidává M antracitové hliníkové obložení interiéru Aluminium Rhombicle. Od března 2023 bude možné objednat modely BMW M4 také s přístrojovou deskou čalouněnou materiálem Sensatec. Pro modely BMW M4 a jejich kapoty a víka zavazadlových prostorů bude nabízena grafika ve specifickém M designu, která v kontrastní černé nebo červené barvě podtrhne jejich již tak výrazně sportovní charakter.

Nový nabíjecí kabel Mode 3 pro mnoho čistě elektrických BMW

Od jara 2023 budou vybrané modely BMW s čistě elektrickým pohonem, které podporují nabíjení střídavým proudem o výkonu 22 kW, dostávat nové prvky výbavy z nabídky BMW Charging navržené pro zvýšení účinnosti a rychlosti nabíjení jejich vysokonapěťových baterií.

  

Všechny verze BMW iX, BMW i7 xDrive60 (kombinovaná spotřeba elektřiny v cyklu WLTP: 19,6–18,4 kWh/100 km; emise CO2: 0 g/km) a BMW iX1 xDrive30 (kombinovaná spotřeba elektřiny v cyklu WLTP: 18,1–16,8 kWh/100 km; emise CO2: 0 g/km) budou dodávány s nabíjecím kabelem Mode 3 Professional navrženým pro výkon až 22 kW.

BMW Digitální klíč Plus s rozšířenými funkcemi, debut nového BMW Operačního systému 9

Na jaře 2023 dostane BMW Digitální klíč, který je již k dispozici pro mnoho současných modelů BMW, nové a rozšířené funkce. Patří mezi ně automatické odemykání při přiblížení k vozu pro majitele s telefony Samsung a dalšími telefony s operačním systémem Android a čipem UWB (Ultra-Wideband). K tomu se přidává i možnost snadnější aktivace BMW Digitálních klíčů sdílených s třetími stranami uvnitř vozu.

V počáteční pilotní fázi budou ve Velké Británii od druhého čtvrtletí roku 2023 vybrané modely BMW X1 nabízeny s novým BMW Operačním systémem 9. Tento nový operační systém otevírá dveře k rozšířené nabídce aplikací, vylepšenému dotykovému ovládání a častějším aktualizacím. Další modely BMW kompaktní třídy budou s příchodem BMW Operačního systému 9 v dalších zemích v průběhu roku 2023 následovat.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit