14. července 2024
Nepřehlédněte, Novinky

Dacia plošně zavádí nové bezpečnostní asistenty. Hybridní Jogger dostává vychytávku pro snížení spotřeby paliva

>Redakce Redakce
15 dubna, 2024

 Dacia Sandero je vedoucí model v retailovém prodeji od roku 2017 a zaujímá 2. místo v evropském prodeji ve všech prodejních kanálech v roce 2023. Od roku 2008 se jej prodaly 3 miliony kusů. Aktuálně tvoří dvě třetiny dodaných automobilů verze Sandero Stepway. Jogger překročil hranici 100 000 prodaných kusů a vede retailový prodej segmentu C (bez SUV) v Evropě. Verze HYBRID 140 tvoří čtvrtinu mixu.

Designové změny modernizovaných modelů dostupných od dubna jsou nové disky kol z lehkých slitin v provedení Atara Flexwheels na modelech Sandero Sandaero Stepway a Jogger.  Dále se můžeme těšit na nový metalický lak béžová Safari, která se stává exkluzivní pro Sandero Stepway. Metalický lak Šedá Shiste, dříve vyhrazená pro model Jogger, a metalický lakzelená Cèdre, jsou nyní dostupné pro Sandero a Sandero Stepway od stupně Expression.

Nyní bude možné využít na modelu Jogger hybridní technologii s výkonem 140 koní, která kombinuje dva elektromotory a spalovací motor. Ve městě tak můžete až 80 % času jízd absolvovat v plně elektrickém režimu, a snížit tak spotřebu paliva až o 40 %. Jogger HYBRID 140 je vybaven zcela novým 7palcovým přístrojovým štítem, který byl poprvé k vidění u zcela nového modelu Duster a který přináší modernější vzhled a více informací pro řidiče.

Modely Jogger a Sandero Stepway Expression jsou vybaveny novou samolepkou na obou předních dveřích pod bočními zrcátky. Nálepka obsahuje znak Dacia Link a GPS souřadnice odpovídající poloze ikonické rumunské silnice Transfagarașan.

Vyšší bezpečnostní standard

V celé modelové řadě, počínaje výbavou Essential, byla zavedena nová bezpečnostní výbava v souladu s požadavky GSR2. Balíček zahrnuje záznamové zařízení dat o událostech (nehodách „černá skříňka“ ), přípravu na alkoholový tester, rozpoznávání dopravních značek s upozorněním na rychlost, systém varování před opuštěním jízdního pruhu, asistent pro jízdu v jízdním pruhu, upozornění na únavu řidiče, zadní parkovací senzory, dešťový a světelný senzor, pokročilý systém nouzového brzdění reagující na chodce a cyklisty a signál nouzového zastavení. 

Tlačítko na přístrojové desce “Moje bezpečnost” umožňuje řidiči deaktivovat některé systémy ADAS během jízdy a při každém nastartování vozidla.Kromě toho je celá modelová řada vybavena nálepkou Rescue QR Code, která zůstává zřetelně viditelná na čelním a zadním skle. Po naskenování pomocí speciální aplikace umožňuje přístup k informační brožuře Dacia Rescue. Hasiči tak získají veškeré informace, které potřebují k bezpečnému a rychlému zásahu v případě nouze, a ušetří tak cenné minuty.  

Více komfortu a ekologického přístupu

Ve vozech Dacia nyní najdete USB-C porty vpředu a u případě Joggeru ve výbavě Essential  i manuální klimatizaci. Manuál k vozu zeštíhlel na pouhých 32 stran. Úplný manuál obsahující více než 400 stran je dostupný v elektronické podobě prostřednictvím QR kódu nebo jej lze objednat extra. 

Funkce E-SAVE u vozu Jogger HYBRID 140 upravuje cílovou úroveň nabití trakční baterie (~70 %), aby bylo možné ušetřit dostatek energie na pozdější část cesty. Pokud řidiči vědí, že je čekají specifické jízdní podmínky (stoupání), mohou režim aktivovat několik kilometrů předem (<5 km) a deaktivovat jej, jakmile strmé stoupání skončí. Řidiči se tak aktivně rozhodnou aktivovat režim E-SAVE; ten se sám vypne při každém opětovném nastartování motoru.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit