Ekologie, Novinky

Peugeot E-Rifter je stvořený pro aktivní život. Vysokou užitnou hodnotu doplňuje moderní technika

>Redakce Redakce
13 listopadu, 2023

Peugeot E-Rifter posouvá elektrifikaci a efektivitu o další krok dál. E-Rifter dokazuje svou všestrannost, přizpůsobivost různým uživatelským potřebám a schopnost nabídnout zákazníkům při každodenních jízdách příjemné prostředí v moderním a komfortním interiéru.

E-Rifter má nyní dynamičtější přední část, jejímž hlavním charakteristickým prvkem je nová maska chladiče s aktuálním logem Peugeot uprostřed. Po stranách ji obklopuje symbolický světelný podpis značky ve tvaru tří drápů. 

Výrazný styl vozu E-Rifter ještě umocňují nové odstíny karoserie Zelená Sirkka a Modrá Kiama. Ty pomáhají zvýraznit tvary vozidla, které se díky širokým podběhům kol, impozantním bočním ochranným lištám, střešním nosičům a vysoké světlé výšce hodí i pro jízdu v náročnějším terénu.

Plně digitální prostředí

E-Rifter nabízí zcela novou palubní desku, která poskytuje vynikající ergonomii a kvalitní zpracování. Jejím základem je ikonický Peugeot i-Cockpit a v její horní střední části se nachází zcela nový desetipalcový dotykový displej s vysokým rozlišením. 

Sedadla jsou potažena novou světle šedou látkou, která vnáší do interiéru útulnost a jas a která ladí s novými materiály v kabině. Velkorysá prosklená plocha kabinu ještě více prosvětluje, k čemuž přispívá i legendární multifunkční střecha Zénith a její četné odkládací prostory. Peugeot i-Cockpit doplňuje modernizovaný volant s koženým čalouněním a výhřevem. 

 Nový E-Rifter je standardně vybaven desetipalcovým barevným středovým dotykovým displejem s HD rozlišením. K ovládání hlavních funkcí lze využít hlasového asistenta „OK Peugeot“. 

Systém Peugeot i-Connect nabízí komplexní a velmi rychlou konektivitu díky funkci bezdrátového zrcadlení (Apple CarPlay/Android Auto). Technologický zážitek je kompletní s volitelným systémem Peugeot i-Connect Advanced, který je navíc vybaven výkonnou online navigací TomTom. Aktualizace systémů probíhají „over the air“.

Mimořádná užitná hodnota

Nový E-Rifter je k dispozici ve dvou verzích s 5 a 7 sedadly v obou délkách – Standard (440 cm) a Long (475 cm). Verze Long přidává na délce jak z hlediska rozvoru, tak i převisu, a poskytuje tak ještě více prostoru uvnitř vozu. Ve druhé řadě jsou tři samostatná sedadla, která jsou sklopná do podlahy. E-Rifter má dvoje posuvné boční dveře a velké zadní víko s otevíracím oknem, které je v tomto segmentu jedinečné.

Velkorysý užitečný objem. Baterie modelu E-Rifter jsou umístěny pod podlahou a nijak nezmenšují vnitřní objem vozu. Zavazadlový prostor nabízí objem od 775 litrů pod zadním platem u pětimístné verze v délce Standard až po 4 000 litrů ke stropu se sklopenými sedadly u verze E-Rifter Long. Úložných prostor je dostatek, v závislosti na verzi až 186 litrů. Přepravu dlouhých předmětů usnadňuje možnost sklopit sedadlo spolujezdce.

Kvalitní podpora řidiče

Na dlouhých cestách podpoří e-Rifter řidiče balíčkem asistentů zahrnujícím sledování únavy řidiče, snímání dopravních značek, systém udržování vozu v jízdním pruhu, automatické nouzové brzdění s detekcí chodců a cyklistů, omezovač rychlosti, aj. E-Rifter využívá 18 asistenčních systémů, které byly u tohoto nového modelu rozšířeny o adaptivní tempomat.

Vylepšený parkovací asistent s 12 senzory vepředu i vzadu a také se systémem VisioPark 180°, který je nyní vybavený zadní parkovací kamerou s vysokým rozlišením.

Optimalizované pohonné ústrojí

Peugeot E-Rifter nabízí maximální výkon 100 kW (136 k) a maximální točivý moment 270 Nm. K dispozici jsou vždy tři jízdní režimy: Eco pro maximální dojezd, Power pro maximální výkon při plném zatížení a Normal. Maximální rychlost je omezená na 135 km/h, zrychlení z 0 na 100 km/h trvá 11,2 s. Dojezd činí až 320 km

Pro optimalizaci dojezdu je nový E-Rifter vybaven systémem rekuperačního brzdění, který lze pomocí ovladačů za volantem aktivovat ve třech různých úrovních. Jedná se o funkci, která je na trhu ojedinělá. Nechybí ani tepelné čerpadlo. To zvyšuje komfort cestujících a zároveň pomáhá optimalizovat účinnost, a tím i dojezd. 

Díky palubní nabíječce o výkonu 7,4 kW a za příplatek třífázové nabíječce o výkonu 11 kW lze 50kWh baterii vozu E-Rifter efektivně nabíjet bez ohledu na dostupnou infrastrukturu. Stejnosměrné nabíjení je možné až do výkonu 100 kW.

Přibližné doby nabíjení:

    • Veřejná rychlodobíjecí stanice 100 kW: 30 minut (nabití z 0 na 80 %). 
    • Wall Box 11 kW: úplné nabití pomocí palubní nabíječky 11 kW za 5 hodin.
    • Wall Box 7,4 kW: úplné nabití pomocí palubní nabíječky 7 kW za 7,5 hodiny.
    • Zesílená domácí zásuvka 16 A: úplné nabití za 15 hodin.

Zpráva vozu v mobilu

S aplikací MyPeugeot budete neustále v kontaktu s vozem. Na dálku je možné kontrolovat servisní knihu, odesílat plán tras do navigace se zastávkami na nabíjení a možnostmi parkování, ovládat zámky dveří, a upravovat teplotu kabiny. 

 

 

 

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit