Novinky

Renault Kangoo je mezinároní dodávkou roku 2022

>Redakce Redakce
18 listopadu, 2021

Na veletrhu Solutrans v Lyonu předal pan Jarlath Sweeney, předseda poroty IVOTY cenu International Van Of The Year 2022 pro vůz Nový Kangoo Van Marku Sutcliffovi, řediteli divize užitkových vozidel skupiny Renault. Celoevropská porota, složená z 24 novinářů s odbornými znalostmi v oblasti užitkových, průmyslových a dopravních vozidel, zařadila nejnovější dodávku Renault na první místo v seznamu 14 lehkých užitkových vozidel 11 různých značek uvedených na trh v posledních měsících.

Pro porotu IVOTY je hlavním kritériem pro udělení ceny přínos pro standardy segmentu lehkých užitkových vozidel v oblasti efektivity, bezpečnosti, udržitelnosti a ekologických standardů. Renault získal ocenění IVOTY již počtvrté, a to po modelech Master v roce 1998, Trafic v roce 2002 a Kangoo Z.E. v roce 2012.

Detailněji o Renaultu Kangoo

Nový Kangoo Van je určen především náročným vozovým parkům, řemeslníkům a obchodníkům, kteří hledají vozidlo na míru, vybavené nejnovějšími technologiemi a inovacemi pro profesionály. 

Nakládání usnadňuje konstrukce bez středového sloupku nabízející postranní otvor o délce 1,45 metru. Vnitřní střešní nosič pojme dlouhý žebřík, který by se jinde přepravoval na střeše.

Nákladový prostor o objemu až 3,9 m3 pojme náklad o hmotnosti 600 kg. Užitečnou hmotnost lze na přání zvýšit na 800 kg. Kangoo zároveň utáhne přívěs o hmotnosti 1 500 kg. 

V ergonomicky dobře zvládnutém a především skvěle odhlučněném interiéru najdeme úložné prostory o celkovém objemu 60 l a výklopné prostřední sedadlo se stolkem. Rádio a komfortní funkce jsou ovládány skrze 8palcovou obrazovku systému Easy Link. V dosahu je rovněž 15W bezdrátová nabíječka.

Kangoo je vybaveno 12 jízdními asistenty včetně digitálního zpětného zrcátka, aktivního nouzového brzdění, kontroly stability přívěsu a systému Easy Pilot kombinujícího adaptivní tempomat a asistenta pro jízdu v jízdním pruhu.

Pod kapotu lze umístit motory 1.3 TCe a 1.5 Blue dCi v několika úrovních výkonu. Vybrané automobilka nabízí vedle šestistupňového manuálu se sedmistupňovým automatem EDC. Řadu doplňují motory Ecoleader se spotřebou paliva 4,8 l/100 km u vznětového a 6,1 l/100 km u benzinového
motoru.

Nový Kangoo Van bude na jaře 2022 k dispozici také v elektrickém provedení a později i v prodloužené
verzi.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit