Novinky

Stellantis oznámil příchod nových dodávek

>Redakce Redakce
10 listopadu, 2021

Skupina Stellantis oznámila uvedení nové generace vozidel, která se začnou vyrábět v historické továrně Stellantis v Hordainu v blízkosti města Valenciennes v severní Francii. Jedním bude minivan Fiat, druhým pak lehký užitkový vůz střední velikosti Fiat Professional.

Oba modely budou k dispozici ve verzi se spalovacím motorem, ale i ve 100% elektrické verzi. Pokud jde o spalovací motory, ty budou vznětové a kombinované s manuální nebo automatickou převodovkou. Lehké užitkové vozidlo bude k dispozici ve třech konfiguracích – Van, Combi a kabina s platformou, čímž naplní všechny požadavky profesionální přepravy. Obě vozidla vycházejí z platformy EMP2, jejíž modulární povaha umožňuje vyhovět specifickým potřebám na různých trzích tím, že se dokáže přizpůsobit i velmi odlišným modelům a segmentům. Stejná platforma je využívaná také pro modely Peugeot Expert a Traveller, Citroën Jumpy a SpaceTourer a Opel/Vauxhall Vivaro a Zafira Life.

Dvojice modelů inspirovaná úspěchy svých předchůdců ponese jména Fiat Ulysse a Fiat Professional Scudo. Kromě toho oba modely nabídnou i řešení s nulovými emisemi velkým rodinám, zájemcům o rekreační vozidla i profesionálům v dopravě. Ke známým a spolehlivým verzím se totiž přidají rovněž inovativní, 100% elektrické modely, které nepochybně vzbudí velký zájem.

Nová generace modelů Fiat a Fiat Professional je reakcí na probíhající přechod na mobilitu s nulovými emisemi. S ohledem na rostoucí využití lehkých užitkových vozidel v městských oblastech – částečně kvůli nárůstu poptávky po online doručovacích službách –, tato vozidla významně přispějí ke snížení emisí ve městech. Stejně tak verze pro přepravu cestujících umožní rodinám užívat si „zelený“ aktivní životní styl, těžit z inovativních high-tech zařízení, mimořádné úrovně pohodlí a prostoru na vrcholu segmentu a pokročilých bezpečnostních prvků.

Fiat Professional Scudo bude možné objednávat na hlavních trzích koncem tohoto a začátkem příštího roku, zatímco Fiat Ulysse bude k dispozici v prvním čtvrtletí roku 2022.

Očekává se, že do roku 2030 budou nízkoemisní vozidla Stellantis tvořit více než 70 % prodejů v Evropě a více než 40 % v USA, přičemž do roku 2025 se počítá s investicemi do elektrifikace a vývoje softwaru ve výši 30 miliard eur.

 

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit