Mercedes-Benz pokračuje v produktové ofenzivě, s jejíž pomocí se loni dostal na solidní desáté místo v celkovém počtu registrací podle statistik Svazu dovozců automobilů. Jednou ze současných novinek je facelift modelu GLA. Ten se dotkl nejen vnějšího designu, ale také interiéru a nabídky sériové i příplatkové výbavy.
Funkční a emotivnější design
Facelift se nesl v decentním, avšak účelném duchu. Za účelem snížení odporu vzduchu automobilka optimalizovala tvar střešního A sloupku spolu se střešní odtokovou hranou a tvar zpětných zrcátek. Hodně se pracovalo také na spodní straně, především na velkoplošném krytu zadní podlahy, přídavných krytech zadní nápravy a dokonce i tlumiči výfuku spolu se zadním difuzorem. Výsledkem je zlepšení koeficientu odporu vzduchu Cx ze 0,29 a 0,28.

Vedle toho nové GLA nabídne širší výběr exteriérových paketů, aby si klienti vybrali dle svých preferencí. Zvolit mohou například paket Exklusiv, který je nyní doplněn o komfortní sedadla ve specifickém designu, čalouněná černou kůží s buvolí strukturou. K nim je možné zvolit obložení v provedení hliník s lichoběžníkovým broušením, hedvábně matné, světle hnědé dřevo topolu nebo leskle hnědé kořenové dřevo. Exkluzivní variantou je matně černé dřevo jasanu, případně ozdobné obložení AMG z uhlíkového kompozitu.

Další možností je paket Night, který je nově možné kombinovat s linií Style. V takovém případě má GLA sportovnější vzhled daný sadou dvoubarevných litých 18" kol, lesklými černými lamelami masky chladiče, černými podélnými střešními nosiči a kryty vnějších zpětných zrcátek a detaily na předním i zadním nárazníku ve stejném barevném provedení. Facelift dále přináší rozšířenou nabídku kol a nový odstín karoserie "béžové Canyon".

Honosnější a chytřejší interiér
Umocnění dojmu z vlastnictví prémiového vozu zajistí nové materiály a prvotřídní dílenské zpracování především v liniích Style a Urban. V prvním případě je interiér oděný v kombinaci umělé kůže ARTICO s tkaninou Macápá v barvách černá/okrově žlutá, béžová Sahara nebo černá. Linie Urban pro změnu zaujme kombinací umělé kůže ARTICO s tkaninou Maringá v odstínech krystalicky šedé nebo černá.

Na palubní desce si můžeme všimnout nově zpracované grafiky budíků se zlepšenou čitelností a 8" displeje multimediálního zařízení v tenkém provedení. Na něm může řidič sledovat dění kolem celého vozu díky kamerovému systému s úhlem 360°, nebo sledovat dění ze sedmi různých úhlů. O snadný přístup do zavazadlového prostoru se postará příplatkový systém HANDS-FREE ACCESS, který slaví v tomto segmentu premiéru. Páté dveře tak bude možné otevřít povelem nohy.

Výkonné motory a nové technologie
Model GLA disponuje nejširší nabídkou pohonných jednotek ve svém segmentu s výkony od 109 do 381 koní u verze AMG. V rámci faceliftu budou moci zákazníci nově objednat variantu GLA 2204 MATIC se zážehovým čtyřválcem o výkonu 184 k a točivým momentem 300 Nm, který efektivně vyplní mezeru mezi motorizacemi s výkony 156 a 211 koní.

Zákazníci si budou moci vybrat také jednu ze tří variant podvozku dle svých preferencí. Standardně je GLA vybaveno komfortním nastavením, kde je možno na přání snížit světlou výšku a tím zlepšit jízdní vlastnosti, především ve spojení s výbavou AMG Line. Pokud se však vůz podívá mimo zpevněnou vozovku, dá se objednat terénní podvozek, který přidá 30 mm světlé výšky, vhodně podtrhne univerzální charakter vozu.

V nabídce příplatkové výbavy se nově objevily LED světlomety, které nahradily bi-xenonovou sadu. LED technologie nabízí barevnou teplotu podobnou dennímu světlu, takže méně namáhá řidičovi oči. Zároveň je až o 60 % energeticky úspornější a v porovnání s halogenovými výbojkami dosahuje úspora až 70 %. Stejnou technologií jsou plně vybaveny také zadní svítilny, které v závislosti na okolním světle upravují svůj jas. Tím je zajištěna maximální viditelnost za dne, zatímco v noci neoslňují řidiče vzadu například v koloně.




























