ostatni

Škoda Kodiaq v Guinnesově knize rekordů

>Mario Rychtera Mario Rychtera
24 ledna, 2017

Nová Škoda Kodiaq vzbudila pozornost hned po svém oficiálním představení. Na český trh bude sice uvedena až 22. února 2017, ale již v tuto dobu je registrováno přes 2800 závazných objednávek. Automobilka si na voze dala záležet, vždyť se jedná o první sedmimístné SUV v její historii. A nyní se pokouší o zápis do příštího vydání Guinnesovi knihy rekordů.

Kodiaq totiž umístila do obrovské bubliny spolu s 275 učni Středního odborného učiliště strojírenského Škoda Auto. O vytvoření bubliny se postaral profesionální bublinář Matěj Kodeš, který v tomto oboru působí už od roku 2008 a se svou show sklidil úspěch nejen u nás, ale také v Kataru, Kuvajtu, Rusku, Indii, Číně, Estonsku, Nizozemsku, Rakousku a Maltě.  K vytvoření obrovské bubliny vytvořil konstrukci dlouhou 11 m, širokou 7,5 m a vysokou 3 m. Aby byl zápis platný, musela být splněna řada podmínek, například, že žádný se studentů uvnitř nesměl být nižší než 156 cm.

Předchozí rekord v počtu osob umístěných v bublině byl 214. Celá akce se uskutečnila v prostorách  Vzdělávacího centra Na Karmeli v Mladé Boleslavi. 

 

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit