V letošním školním roce proběhl již čtvrtý ročník tohoto projektu, kterého se zúčastnilo 40 učitelů, ředitelů a výchovných poradců základních škol Středočeského, Libereckého a Královehradeckého kraje.
Domácí automobilka je partnerem programu 'Věda má budoucnost', pořádaném společností Aisis, již od roku 2013. Spolupracuje na modulech dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků a podporuje i zvyšování jejich motivace. Za tímto účelem pořádá pro zaměstnance škol odborné workshopy a exkurze do provozů společnosti.
Program 'Věda má budoucnost' se dlouhodobě snaží bojovat s negativním trendem klesajícího zájmu o přírodovědné a technické obory u mladých lidí. Cílem je zatraktivnit tyto obory a přilákat k nim více studentů.
Pro účastníky 4. ročníku vzdělávacího programu 'Věda má budoucnost' byl připraven bohatý program, školní rok 2016/2017 byl protkán setkáními, semináři a cíleně orientovanými workshopy. V průběhu školního roku učitelé matematiky a fyziky, ředitelé škol a výchovní poradci navštívili provozy Škoda Auto v Mladé Boleslavi, Vrchlabí a poprvé také v Kvasinách. V rámci workshopů zde učitelé načerpali mnoho nových zkušeností a podnětů, které jim pomohou zvýšit motivaci, vyměňovali si zkušenosti z výukových hodin a konzultovali přístupy k výuce.
Další část programu se speciálně věnovala výchovným poradcům, kteří se seznámili se systémem Infoabsolvent, z něhož lze čerpat informace o uplatnění absolventů škol. Pedagogům byla představena aktuální situace na trhu práce, aby byli schopni pomoci svým žákům při volbě vzdělání a následné profese. Reálnou situaci na trhu práce měli možnost prodiskutovat s odborníkem HR oddělení automobilky. Dozvěděli se o využití moderních technologií při vstupních pohovorech, jak atraktivně napsat životopis, či na co se zaměřit při osobním pohovoru.
Na závěr si účastníci programu v prostorách Škoda Auto Středního odborného učiliště strojírenského v Mladé Boleslavi vyzkoušeli výukové vybavení a představili své projekty. Jako nejpřínosnější byl vyhodnocen projekt 'Zvuk', který se svými žáky realizoval pan Petr Cícha, učitel matematiky, fyziky a informatiky na základní škole v Náchodě – Plhově.




























