ostatni

Škoda Muzeum v duchu Rallye Monte Carlo

>Mario Rychtera Mario Rychtera
01 března, 2017

Pokud budete mít cestu přes Mladou Boleslav, určitě se zastavte ve Škoda Muzeu, jelikož tamní zaměstnanci si pro návštěvníky připravili další tematickou výstavu s atraktivními exponáty. Letos si připomínáme 105. výročí, kdy se automobilky L&K a Škoda poprvé objevily na startovní čáře legendárního závodu Rallye Monte Carlo. První ročník na půdě monackého knížectví se konal v roce 1911 a jakmile se o něm doslechli v Mladé Boleslavi, téměř okamžitě začaly přípravy na další rok.

Václav Vondřich, úspěšný motocyklový závodník a Ing. Jan Kašpar, první český letec, kteří pracovali v závodě L&K, se vydali na ověřovací jízdu s nejrozšířenějším čtyřválcovým typem S. Historie dělící první start Saši Kolowrata s vozem L&K řady F a dvojitého úspěchu vozů Škoda Fabia R5 v roce 2017 obsahuje zajímavé události. V rámci textů a videosekvencí provázejících výstavu se dozvíte o zahraničních i domácích posádkách, které s vozy Škoda slavily v Monaku úspěch, dále podrobnosti o "zrcátkové aféře", nebo roli "ledových špionů". Nesmíme zapomenout ani na dvojité vítězství Škody 130 RS, nebo čtyři triumfy v řadě získané posádkou Sibera a Gross s vozem Škoda Favorit.

Se závodním simulátorem se pak přesunete přímo do dějiště Rallye Monte Carlo a budete moci na vlastní kůži okusit 13,6 km dlouhou trať ve voze Škoda Fabia R5. Nejdůležitějším prvkem jsou však samotné vozy, které se podařilo získat buďto z vlastních depozitů, nebo byly zapůjčeny od jezdců a soukromých sběratelů.

Letošní ročník Rallye Monte Carlo byl pro automobilku rovněž úspěšný. V kategorii WRC 2 zvítězila s vozem Škoda Fabia R5 posádka Andreas Mikkelsen a Anders Jaeger a druhé místo získal Jan Kopecký a Pavel Dresler se stejným vozem. Tímto Doublem tak navázali na rok 1977.

Výstava byla zpřístupněna 24.2.2017. 

 

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit