14. července 2024
Český trh

Hyundai Santa Fe má české ceny. Láká na bohatou výbavu, elektrifikované pohony i čtyřkolku

>Redakce Redakce
20 března, 2024

Na český trh přijíždí zbrusu nová generace prostorného SUV Hyundai Santa Fe. Hybrid je nabízen s pohonem předních nebo všech čtyř kol a na výběr dává ze čtyř výbavových stupňů. Plug-in hybridní varianta je k dispozici vždy jako čtyřkolka a zákazníci mohou vybírat ze tří výbav.

Pohonná jednotka hybridního provedení poskytuje celkový výkon 215 koní a spolupracuje výhradně se šestistupňovou automatickou převodovkou. Ve standardu pohání přední nápravu, pohon všech čtyř kol znamená cenové navýšení o 50 000 Kč. Plug-in hybrid, poskytující výkon 252 koní, je dodáván vždy s pohonem všech čtyř kol a šestistupňovým automatem.

Zcela nové Santa Fe je standardně dodáváno s pěti místy pro cestující – pro vícečlenné rodiny lze volitelně, nezávisle na zvolené motorizaci či výbavě, zvolit i sedmimístné provedení. Nejnáročnější zákaznici si pak zvolí luxusní šestimístné provedení s dvěma samostatnými komfortními křesly s relaxační funkcí ve druhé řadě sedadel, nabízené výhradně s nejvyšší výbavou Calligraphy. 

Milion stačit nebude, ale do

Santa Fe Hybrid je za akční cenu od 1 099 990 Kč vč. DPH nabízeno ve čtyřech výbavových stupních – nechybí tradiční výbavové stupně Comfort, Smart a Style, který lze navíc doplnit příplatkovým paketem Premium. Vrcholným výbavovým stupněm se nově stává luxusní provedení Calligraphy, které charakterizují černě lakované exteriérové prvky, speciální černě lakovaná 20“ kola a  prémiové materiály v interiéru zahrnující i čalounění sedadel kůží Nappa. Kromě zmiňovaných relaxačních sedadel ve druhé řadě nabídne například i dezinfekční přihrádku před spolujezdcem s UV-C zářením.

Ceny plug-in hybridní varianty po započtení akční prémie startují na 1 349 990 Kč vč. DPH. Na výběr je ze tří výbavových stupňů – Comfort, Style (s volitelným paketem Premium) a Calligraphy.

Již v základní výbavě Comfort najdou zákazníci dlouhý seznam užitečných asistenčních i komfortních prvků, zahrnující např. adaptivní tempomat, integrovanou navigaci s 12,3″ displejem, bezdrátové nabíjení mobilních telefonů, bezklíčové startování a odemykání, zadní parkovací kameru, přední i zadní parkovací senzory, vyhřívaná přední sedadla a volant či elektrické páté dveře.  

Zákazníci mohou vybírat z deseti exteriérových laků včetně metalických, perleťových či matných nástřiků a pěti barevných provedení interiéru.

Zcela nový Hyundai Santa Fe mohou zákazníci u autorizovaných dealerů značky objednávat již nyní, první vozy na českém trh očekáváme v závěru první poloviny roku.

Součástí každé nabídky jsou oblíbené Hyundai Benefity vč. sady zimních pneumatik, pětiletá záruka bez omezení počtu najetých kilometrů či záruka osm let nebo 160 000 km na trakční akumulátor hybridního pohonu.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit