Český trh, Ekologie

MG 4 vyráží do boje s cenou od 779 960 korun. Mezi elektromobily prakticky nemá konkurenta

>Redakce Redakce
17 května, 2023

Po vpádu automobilky MG na český trh drtí konkurenci dobře vybavenými vozy za velice lákavé ceny. Potvrzuje to i zájem zejména o modely ZS a HS s možností plug-in hybridního pohonu. Nyní se k této sestavě přidává atraktivní a dobře vybavený elektromobil MG 4 s cenou 779 960 korun a sedmiletou zárukou.

Tím pádem se řadí mezi nejdostupnější elektromobily na českém trhu, protože většina konkurentů se přehoupla přes milion korun. Přitom MG4 není žádný městský skřítek. Na délku měří 4287 mm, široké je 1836 mm a vysoké 1504 mm. Navíc designem crossoveru s tvary kupé podpořenými pestrými barvami se skvěle trefuje do vkusu moderních zákazníků. Novinka v davu vynikne i díky ostře řezané přídi i nápaditým ztvárněním předních a zadních světel s LED technologií.

Kontrastem je minimalisticky pojatý interiér se 7palcovým přístrojovým štítem doplněným 10,25palcovou obrazovkou multimediálního zařízení. Cílem bylo maximalizovat prostor pro posádku a její pohodlí. Volant je nastavitelný v šesti směrech, posádku chrání 6 airbagů a prakticky veškerá komfortní výbava je v základu. To platí i pro podporu řidiče v podobě adaptivního tempomatu, asistenta jízdy v koloně a dalších prvků autonomní jízdy 2. úrovně.

Když jsme zmínili bezpečnost, MG 4 dosáhlo v testech EuroNCAP pěti hvězdiček a hodnocení 83 %. Nechal  za zády třeba Citroën C4 X, Ford Puma i novinku Peugeot 408.

MG tedy nešetří na výbavě, bezpečnosti a ve výsledku ani na jízdních vlastnostech. Elektromobil   s pohonem zadních kol je postavený na platformě MPS a má ideální rozložení hmotnosti v poměru 50:50 s nízko položeným těžištěm. Vpředu najdeme zavěšení s výkyvnými rameny, zatímco vzadu si hoví pětiprvková náprava. Vpředu i vzadu najdeme kotoučové brzdy Continental. Pro zastavení na mokré vozovce při rychlosti 66 km/h novince stačí jen 19 metrů.

Sedmnáctipalcová kola obouvají pneumatiky Continental PCC s nízkým valivým odporem. Jízdní zážitek je umocněn třemi úrovněmi rekuperace a pěti jízdními režimy. K pohonu slouží elektromotor s výkonem 150 kW a točivým momentem 250 N.m. Díky tomu MG 4 akceleruje na stovku za 7,98 sekundy. Na jedno nabití ujede MG 4 450 km (579 ve městě) a při nabíjení dosáhne 80 % za 35 minut.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit