Ekologie

Renault plánuje elektrickou budoucnost a 24 nových modelů do roku 2025

>Redakce Redakce
24 ledna, 2022

Generální ředitel Renaultu Luca de Meo oznámil, že francouzská značka bude na evropském trhu plně elektrická do roku 2030. Tím posunul dřívější plány, které počítaly s 90% podílem elektromobilů. Oznámení bylo vydáno v souvislosti s prezentací nových elektrických modelů, kterých by do roku 2025 mělo být sedm. Dnes již známé jsou modely Mégane E-Tech Electric, elektrický hatchback Renault 5 a Renault 4ever.

Minulý rok de Meo podpořil rozhodnutí britské vlády v souvislosti se zákazem nových vozů se spalovacími motory právě od roku 2030. To bylo první předzvěstí urychlení procesu ze strany automobilky. Zároveň vyzdvihl zvýšenou iniciativu transformace výroby s uhlíkově neutrální stopou. Na straně druhé, vedoucí vývoje Gilles Le Borgne nesouhlasil s postupem Evropské komise zakázat výrobu hybridních vozů do roku 2035 s tím, že rok 2040 vidí jako reálnější metu.

Už loni v lednu jsme od automobilky vyslyšeli princip nové strategie týkající se rozšíření elektrických vozů, přičemž přidružená značka Alpine by měla nabízet pouze elektromobily. Plán je postaven na třech pilířích. První dva se soustředí na stabilizaci značek a tvorbu kapitálu. V poslední fázi budou realizovány projekty v oblasti nových technologií, energetiky a mobility. Do roku 2025 máme očekávat příliv 24 nových modelů automobilek Renault, Dacia, Alpine a Lada v segmentech B a C. To se týká i nově vzniklé značky Mobilise. Ze zmíněného počtu bude 10 čistě elektrických. Nejbližší významnou změnou bude zeštíhlení počtu platforem ze šesti na tři a linie pohonných jednotek z osmi na čtyři. Až 80 % produkce bude založeno na nových platformách aliance Renault, Nissan a Mitsubishi.

Zdroj: Fleeteurope.com

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit