Ekologie

Volkswagen ID.7 dostane praktického sourozence s novým přívlastkem

>Redakce Redakce
01 listopadu, 2023

Volkswagen zveřejňuje první fotografie ještě zamaskovaného zcela elektrického vrcholného modelu ID.7 ve verzi kombi a současně představuje nový název: ID.7 Tourer. Nový model bude v Evropě uveden na trh v roce 2024 s velkorysým prostorem a vysokou hospodárností. Volkswagen představí finální podobu designu v nadcházejících měsících.

Praktické modely, které u značky Volkswagen nesly dosud označení Variant nebo Shooting Brake, nabízí již více než 60 let. S novým modelem ID.7 Tourer zavádí značka Volkswagen pro verzi kombi nové označení.

Limuzína se součinitelem aerodynamického odporu vzduchu cx = 0,23, který právě přichází v Evropě na trh. Na téměř stejné úrovni je i součinitel aerodynamického odporu vzduchu připravovaného modelu ID.7 Tourer s hodnotou cx = 0,24.

Maskovací fólie vychází z vícevrstvého laku modelu ID.7Fastback, který byl značkou Volkswagen vystaven na veletrhu CES v Las Vegas na začátku letošního roku. V souladu s aktuálním ročním obdobím nese maskovací fólie varianty kombi motiv „indiánského léta“. Do maskování jsou hladce začleněny kódy QR na zádi.

Velkorysý prostor ve velmi kvalitním interiéru díky krátkým převisům karoserie a dlouhému rozvoru náprav. Při obsazení vozu pěti osobami poskytuje zavazadlový prostor objem až 545 litrů – měřeno do výšky opěradel zadních sedadel. Po jejich sklopení se objem téměř dva metry dlouhého zavazadlového prostoru zvětší až na 1714 litrů.

Stejně jako všechny modely z rodiny ID. vychází i nová karosářské verze modelu ID.7 z platformy MEB koncernu Volkswagen. Z výhod této modulární platformy s krátkými převisy karoserie a dlouhým rozvorem náprav těží také interiér. Výsledkem je charakter elegantního kombi vyšší třídy s mimořádně velkorysým vnitřním prostorem a ještě větším objemem zavazadlového prostoru.

Stejně jako ID.7 bude Volkswagen vyrábět i ID.7 Tourer ve svém závodě Emden. ID.7 je po modelu ID.4 druhým modelem na základě platformy MEB, který je vyráběn na severozápadě Dolního Saska.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit